Raksti

Dzimta dod spēku – Liepiņu ģimene

Daiga un Normunds Liepiņi saimnieko Dikļos – saimniecībā ar patlaban 19 zirgiem, kuras stallis izveidots bijušās sivēnmāšu fermas vietā. Viņi ir priecīgi gan paši būt kopā, gan saņemt savu trīs bērnu un deviņu mazbērnu atbalstu, lai nodarbotos ar iemīļoto nodarbi – zirgkopību.

Lasīt vairāk

Ar zirgiem kopā jau 36 gadus, Ellada Kazašvili

ELLADA KAZAŠVILI kopā ar savu vīru Romānu tagad dzīvo Bebrenē, apsaimniekojot stalli ar 56 zirgiem, galvenokārt tos audzējot pārdošanai. Viņa dzimusi Rīgā, bet tēva dienesta pienākumu dēļ vairākkārt mainījusi dzīvesvietu un atgriezusies Latvijā piecu gadu vecumā. Vēlāk, vienpadsmit gados, Vecumnieku kolhozā sākusi nodarbības jāšanas sportā, kas kļuvusi par aizrautību visai turpmākajai dzīvei.

Lasīt vairāk

Ar senās Dārtes muižas vārdu un patriotismu māca saprast zirgus – Gunita Berkmane.

Biedrību “Dārtes zirgi” nodibinājusi Gunita Berkmane, pēc daudziem gadiem atgriežoties savās bērnības mājās – Iecavas pagastā, kur iegādājusies zemi un divas ēkas, kas atrodas uz kādreizējās jaunsaimniecības “Dārtija” zemes, kas šo nosaukumu mantojusi no vēl senākās Dorotejas pusmuižas (Dartijas, Dārtes muiža, Dorotheenhof). Tāpēc arī šāds nosaukums un vēlme godināt senlaiku tradīcijas.

Lasīt vairāk

Vērtība – līdzsvarots, uz sadarbību vērsts zirgs. Madara Braslava.

2021.gada Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācijas skatē “Rudens pērle” par kopumā labāko jaunzirgu (Best in show) tika atzīta ķēve Arktika, kura ieguva arī pirmo vietu četrgadīgo ķēvju grupā. Viņas īpašniece ir Madara Braslava Līgatnes stallī, bet zirdziņš dzimis Burtnieku zirgaudzētavā.

Lasīt vairāk

Sapnis par jaunu mājvietu zirgiem – Daiga un Valdis Viļņi.

Daiga un Valdis Viļņi dzīvo Dobeles novada Jaunbērzes pagastā, kur pagaidām īrētā senā saimniecības ēkā “Maisiņos” iekārtojuši mājvietu saviem vienpadsmit zirgiem.

Lasīt vairāk

Saimniekošana ar loģisku prātu un mīlestību pret zirgiem

Sadarbība ar klientiem ir filigrāns darbs, un mēs akceptējam to, ka katrs saimnieks uzskata – viņa zirgs ir vislabākais.

Lasīt vairāk

Iveta Pāža ar zirgiem Benjamiņu īpašumā

Kandavas novada Valdeķos saimnieko enerģiska un harismātiska sieviete IVETA PĀŽA. Viņa īrē staļļa spārnu Benjamiņu ģimenei piederošā īpašumā. Nodarbojas ar zirgaudzēšanu, gan paredzot tikai divu kumeļu iegūšanu gadā, un tagad vairāk pievērsusies jātnieku apmācībai un lauku tūrismam, piedāvājot izjādes ar zirgiem un citus pakalpojumus Abavas senlejas takās, un tie ir pieprasīti.

Lasīt vairāk

Ciltsgrāmata ir tradīcija un vērtība.

Decembrī izdots “Latvijas šķirnes zirgu valsts ciltsgrāmatas” XXXII sējums. To publicēšanai sagatavojušas Laine Orbidāne, Dzintra Puriņa un ANNA VEIDEMANE, ar kuru šoreiz  mūsu saruna par Latvijas zirgaudzēšanai gan vēsturiski, gan informatīvi, gan emocionāli vērtīgo izdevumu.

Lasīt vairāk

Katram zirgam – sava sūtība

Ja caur Allažmuižu esat braukuši pa skaisto ceļu pāri Cēsu kalnam, jūsu uzmanību noteikti piesaistījuši zirgi, kuri abpus ceļam te ganās gandrīz augu gadu. Tie pieder IVETAS JANELSIŅAS ģimenei, kura te izveidojusi savu saimniecību. Tā šobrīd ir ceturtā lielākā zirgaudzētava Latvijā, kas darbojas bez skaļas reklāmas, rezultātus apliecinot ar kvalitāti.

Lasīt vairāk