Ciltsdarbs

Latvijā sertificētie vaislas ērzeļi uz 2023.gada lecināšanas sezonu

Publicējam kopējos sertificēto vaislas ērzeļu sarakstus 2023.gada lecināšanas sezonai.
Sarakstā zirgi ir sakārtoti pa šķirnēm un disciplīnām, atsevišķi ir šobrīd Latvijā reģistrētā sertificētā biomateriāla saraksts mākslīgajai sēklošanai.

Lasīt vairāk

Latvijas sporta zirgu audzēšanas tendences 2022.gadā

Tie kumeļi, kas dzims šajā sezonā, sasniegs savu sacensību briedumu 2026.gadā un vēlāk. Tas būs rezultāts audzēšanas tendencēm šobrīd un analizējot to sniegumu, mēs plānosim audzēšanu nākotnē. Ir jābūt stabilam pamatojumam, kādēļ tiek audzēts šis zirgs. Labu zirgu var pārdot par labu naudu, bet izaudzēšana maksā vienādi gan sliktam, gan labam zirgam.

Lasīt vairāk

Ķēves faktors zirgu audzēšanā

Zirgaudzētājam vissvarīgākais ir būt gana paškritiskam, lai spētu godīgi novērtēt savu vaislas ķēvju kvalitāti. Pat ja ganāmpulkā ir tikai dažas ļoti kvalitatīvas ķēves, tām nebūs grūtību dot labus pēcnācējus. Ir jālecina tikai labākās ķēves un jāpārdod tās, kuras nav pierādījušas sevi kā gana labas. Neatkarīgi no tā, vai zirgaudzētājam ir viena, trīs vai desmit ķēves, ir jānosaka ilgtermiņa mērķi – audzēt korektus, veselīgus un tirgū pieprasītus augstas kvalitātes kumeļus.

Lasīt vairāk

2019.gada pārraudzības rādītāji zirgkopības nozarē

Publicējam 2019.gada vērtēšanas datus un zirgu snieguma analīzi. Kumeļu vērtējumi 2019 Jaunzirgu vērtējumi 2019 Ērzeļu dati_ 2019 LS a

Lasīt vairāk

2019.gada sezonā pieejamie vaislas ērzeļi mākslīgajai apsēklošanai

Publicējam sagatavoto sarakstu ar 2019.gada sezonā pieejamo bioproduktu mākslīgajai apsēklošanai, kas ir jau sertificēts izmantošanai Latvijā

Lasīt vairāk

WBFSH/Rolex reitingi 2018 Latvijas kontekstā

Katru gadu WBFSH (World Breeding Federation for Sport Horses, latviski - Pasaules sporta zirgu audzētāju federācija) apkopo un publicē sporta zirgu reitingus visās trīs olimpiskajās disciplīnās dažādās kategorijās - individuāli zirgi un to audzētāji (audzētāju veikums pašlaik netiek apkopots, ja ir vairāki zirgi reitingos), ciltsgrāmatas (punktus sakrāj vienas ciltsgrāmatas visi starptautiskā līmenī startējošie zirgi) un vaislinieki.

Lasīt vairāk

Rudens ērzeļu vērtēšanas rezultāti 2018

03.novembrī Latvijas šķirnes zirgu skates "Rudens Pērle 2018" ietvaros norisinājās vaislas ērzeļu vērtēšana sertifikāta iegūšanai.

Vērtēšanai tika izvesti 9 ērzeļi, kurus vērtēja abu biedrību apvienotā komisija: Iveta Pāža, Kārlis Neilands, Agrita Bokuma, Irēna Baufale, Vija Mačule un Gunita Bendrupa.

Lasīt vairāk

Ērzeļu vērtēšanas rezultāti

21.aprīlī notika ērzeļu vērtēšana sertifikācijai sporta centrā Kleisti, kur vienā vietā varēja redzēt un novērtēt 10 potenciālos vaislas ērzeļus.
Kā vērtēšanas komisija strādāja abu biedrību izvēlētie eksperti, sākumā vērtējot visu ērzeļu eksterjeru un gaitu precizitāti uz cieta pamata, pēc tam arī manēžā darbaspējas – gaitas un brīvā lēciena tehniku.

Lasīt vairāk

Mācības Ziemeļvidzemes reģiona zirgu audzētājiem “Aktualitātes ciltsdarbā” 26.un 27.aprīlī

Biedrība “Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija”, pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākumā “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros organizē apmācības zirgu audzētājiem, š.g. 26. un 27.aprīlī, Valmiermuižas stallī (Dzirnavu iela 15, Valmiermuiža, Burtnieku novads ), Ziemeļvidzemes reģiona zirgu audzētājiem.

Lasīt vairāk