Slavas zāle

Salzgeber Ulla - Rusty World Equestrian Games Jerez de la Fronteira 2002 Photo © Dirk Caremans

Salzgeber Ulla – RUSTY
World Equestrian Games Jerez de la Fronteira 2002
Photo © Dirk Caremans

Rusty 049, dzimis Burtnieku zirgaudzētavā kā Rotors (no Rēbuss un Akra). Šis zirgs ir unikāls pasaules līmenī – ieguvis gan sudraba, gan bronzas medaļu olimpiskajās spēlēs (2000. un 2004. g.) individuālajā vērtējumā, gan divreiz zelta medaļu komandu vērtējumā, divreiz uzvaru un vienu otro vietu pasaules čempionātā.

Avanss no Aromāts HL256

AVANSS no Aromāts HL256

Avanss kvalificējās un startēja arī 2011. gada pasaules jaunzirgu čempionātā iejādē Verdenā, Vācijā

Marmors no Macho

MARMORS no Macho

 

IF

LAGŪNA-N no Land-Lover

 

kraisler

KRAISLERS

Tērvetes zirgaudzētavā 2001. gadā dzimušais Kraislers (no Concord – Aragva no Alamo) ar baltkrievu jātnieci Jekaterinu Jefremovu 2010. un 2011. gadā uzvarēja Krievijas komandu čempionātā (individuālā vērtējumā) un 2011. gada CDI3* Žaškovā – otrā vieta.

anilīns

ANILĪNS no Aromāts (Burtnieku ZA)

 

Gulbis_Cavaladia

GULBIS (Burtnieku ZA)

Burtniekos 2001. gadā dzimušais Gulbis (Gudvils – Daile no Daions) ar baltkrievu jātnieci Svetlanu Loiko izcīnījis divas otrās vietas Krievijas čempionātā un 2011. gadā uzvarējis CDI3* Zhashkov Grand Prix.

KSHT1523_ozols_gvidons

GVIDONS

Gvidons, dzimis Tērvetē (no Guido un Vidumka no Vaļerik), ar jātnieku Daini Ozolu 2007. gadā kvalificējies un startējis Eiropas čempionātā šķēršļu pārvarēšanā Vācijā.

Marakov

MARAKOV

 

 

 

Lielbritānijā CDI3* sacensībās Hikstedā un Francijā startē Marakov dzimis „3 Vītolu staļļos” kā Remarks (no Rufs un Mazepa no Mitjutlands). 2015.gadā

KS_Coradina

CORADINA

Andis Vārna 2015. gadā kvalificējās un startēja Pasaules kausa izcīņas finālsacensībās šķēršļu pārvarēšanā Lasvegasā, ASV ar Latvijā dzimušu Latvijas šķirnes zirgu KS Coradina, kura dzimusi saimniecībā „Zviedru Birzes zirgi” (no Corlensky G un Cairasine no Cardento). Coradina jātnieka Anda Vārnas vadībā, izcīnījusi uzvaras Grand Prix maršrutos CSI2* sacensībās ar 145 cm augstiem šķēršļiem 2014. gada februārī Maskavā (Krievija) un 2015. gada februārī Ļubļinā (Polija). Savukārt CSI3* sacensībās Sanktpēterburgā tā guvusi pirmo vietu 2014. gada jūlijā maršrutā ar 140–160 cm augstiem šķēršļiem. Otrā vieta iegūta Grand Prix maršrutā ar līdz 160 cm augstiem šķēršļiem Maskavā 2014. gada jūnijā. Pasaules kausa fināla kopvērtējumā Coradina KS ar jātnieku Andi Vārnu ierindojās 29. vietā.

Latvijas šķirnes ķēve Corinte, audzētājs Aija Luse (no Cattio un Honda no Hamlets T49) – ar Krievijas jātnieci Aleksandru Puškarskuju veiksmīgi startē starptautiska līmeņa Grand Prix konkūra maršrutos.

gīrs

Kocēnu zirgaudzētavā dzimušais GĪRS (no Guido un Horezmas no Hamlets T49) ar jātnieku Aleksandru Šakurovu startējis konkūrā ar 160 cm augstiem šķēršļiem, 2014.gada CSI2*-W/ CSIYH1* – RĪGA, Grand Prix maršrutā iegūstot 18.vietu.

lavila lavila2lavila1

Lavila – ar jātnieku Ģirtu Brici startējusi maršrutos līdz 160cm, ieguvusi godalgotas vietas svarīgās Centrāleiropas zonas sacensībās (Sopot, Wroclaw, Georgenburg u.c.). Raksturs – labdabīga, drosmīga, ar vēlmi tik šķērslim otrā pusē. Izteikts maršruta zirgs, kurš treniņos nekad nerādīja savu labāko sniegumu, toties ieejot sacensību arēnā – atdeva no sevis visu. Jājamība – smagnēja, stīva, ar “cietu” muti, bet ar ļoti spēcīgu lēcienu.

Darba spējas –  ir novērtētas zemu,savukārt, ar junioru (L.Birzniece) maršrutā līdz 110 cm uz atzīmēm, vērtējums ir 8,3. Zirgs, ar kuru varēja jāt gan juniors, gan profesionāls sportists.

Pārdota Krievijas pilsonim, startējusi ar vācu jātnieci Kathrin Müller līdz 150cm. Jau kādu laiku Vācijā ir kumeļmāte, arī Latvijā bijis viens pēcnācējs – sertificēts vaislas ērzelis Kaldans, kurš labo kustību dēļ tika trenēts iejādei, devis vairākus pēcnācējus, no kuriem viens arī bija sertificēts ērzelis – Kelvins.