Biedriem

Atbalsts lauksaimniecības dzīvnieku vietējo apdraudēto šķirņu saglabāšanai (LDGRS)

Kārta atvērta no:
𝟏𝟓.𝟎𝟑.𝟐𝟎𝟐𝟒.-𝟏𝟓.𝟎𝟒.𝟐𝟎𝟐𝟒.

Atbalsta mērķis ir saglabāt lauksaimniecības dzīvnieku vietējās apdraudētās šķirnes atbilstoši Dzīvnieku audzēšanas un ciltsdarba likumam.

Lasīt vairāk

Paziņojums par BDR LŠZAA biedru kopsapulci 27.martā

BDR LŠZAA paziņo par biedru kopsapulci tiešsaistē.
Sapulces norises datums un laiks: 27.marts, plkst. 13.00

Sapulces norises vieta: ZOOM tiešsaiste (Pieslēgšanās saite tiks nosūtīta biedriem uz epastu, ne vēlāk dienu pirms sapulces, pieslēgšanās no 12:45)

Lasīt vairāk

Jons no Dagdas: Man ir svareigi Latgolu pierodīt!

JĀNIS RUSKULIS no Dagdas saka: “Zirgi – tas ir mans hobijs un neizārstējama “slimība””. Šķietami daudzkārt dzirdēti šādi vārdi no cilvēkiem, kuri aizrautīgi dara savu darbu, bet laikam precīzāk to arī nepateikt. Viņš zirgus iepazinis septiņu gadu vecumā un tagad tos, gan nelielā apjomā, ar prieku un mīlestību audzē un apmāca savā piemājas saimniecībā. Un ir patiess Latgales patriots.

Lasīt vairāk

Mūsu spēks ir komandā – Ligija Biteniece.

LIGIJA BITENIECE ir speciāliste ar augstāko izglītību lopkopībā, kā arī ieguvusi apliecinājumu par zootehniķa profesijas ieguvi jau tehnikumā. Ligija daudz darījusi pajūgu braukšanas attīstībā Latvijā, bet tagad liek lietā savu enerģiju, lai organizētu zirgu skates sadarbībā ar Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociāciju (LŠZAA).

Lasīt vairāk

“Rudens pērle” ir vērtība zirgaudzētājiem

Aizvadīta jau sestā zirgu skate “Rudens pērle”, kas notika septembrī sporta centrā “Kleisti”. Ja pirmsākumos pat bija šaubas par šāda pasākuma lietderību, tad tagad tas sevi apliecinājis zirgaudzētāju vidū – kā tramplīns tālākai izaugsmei darbā, rādot augstus organizācijas standartus, gan piesaistot Latvijas labākos zirgus priekšatlasēs reģionos, gan uzaicinot kvalificētus ekspertus vērtēšanai no ārzemēm.

Lasīt vairāk

Kā mums gāja Jauno zirgu audzētāju pirmajā čempionātā

Jauno Jātnieku skolā Inčukalnā 14.oktobrī norisinājās LŠZAA organizētais Nacionālais čempionāts jaunajiem zirgu audzētājiem, kur jaunieši divas vecuma grupās sacentās zirgu prezentēšanā pie rokas un eksterjera un darbaspēju vērtēšanā.

Lasīt vairāk

Nacionālais čempionāts jaunajiem zirgu audzētājiem 2023

14.oktobrī, "Jauno jātnieku skolas" sporta bāzē norisināsies nacionālais čempionāts jaunajiem zirgu audzētājiem vairākās disciplīnās.

Lasīt vairāk

Pirmo reizi Latvijā – kumeļu skate!

Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija augustā Valmiermuižas stallī sarīkoja pirmo kumeļu skati Latvijā. Tajā testa versijā piedalījās 13 kumeļi – bez iepriekšējas atlases, tikai ieinteresētu saimnieku piedāvāti, lai izmēģinātu šī pasākuma noderīgumu Latvijā. Izdevās!

Lasīt vairāk

Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes sporta tipa zirgu skate “Rudens Pērle 2023”

2023.gada 23.septembrī sporta centrā “Kleisti” jau sesto gadu pēc kārtas notiks Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes sporta tips zirgu skate "Rudens Pērle 2023", kur tiks demonstrēti 32 zirgi (3 un 4 gadus veci), izvēlēti iepriekš veiktās priekšatlasēs.

Lasīt vairāk

LDGRS – Atbalsts lauksaimniecības dzīvnieku vietējo apdraudēto šķirņu saglabāšanai.

Informējam, ka pieteikšanās atbalsta pasākumam LDGRS tiek pārnests no septembra uz kārtējā gada periodu līdz 15.aprīlim.
Ja 2023.gada atbalstam pieteicāties 2022.gada septembrī, tad 2024.gadā atbalstam jāpiesakās līdz 2024.gada 15 aprīlim.

Lasīt vairāk

Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes kumeļu skate – 5.augustā

Pirmo reizi Latvijā - kumeļu skate testa versijā - LŠZAA startup!

Lasīt vairāk

World Cup CSI2*-W/CSI1*/CSIYH1* Rīga -2023

Pasaules kausa Centrāleiropas zonas posma sacensības šķēršļu pārvarēšanā jātnieku sportā
Kvalifikācija Olimpiskajām spēlēm Parīze- 2024
Kvalifikācija Eiropas čempionātam 2023

Lasīt vairāk