Veselība caur impulsiem – Scenar


SCENAR – holistiskās terapijas forma – tā ir jauna pieeja, kur apvienota klasiskā Rietumu medicīnas prakse, elektroniskās zināšanas ar Austrumu tradicionālo pieeju. SCENAR – paškontrolējošs energo neiro adaptīvais regulētājs.

SCENAR terapija – funkcionālās sistēmas terapija. Tā palīdz izveidot jaunu, enerģētiski funkcionālu pataloģiju un cenšas to izstumt no ķermeņa. Organisms saņem komandu aktivizēt savu iekšējo „aptieku”. Kad SCENAR ierīce iet pa „sāpīgo”, problemātisko zonu, tā raida smadzenēm signālu par esošo nelīdzsvarotību un disbalansu. SCENAR strādā uz organisma imūnsistēmu, liekot tai darboties efektīvāk. Tehniski tā ir ļoti sarežģīta, kibernētiskās programmas ierīce, kas sūta elektroniskos impulsus caur ādu uz smadzenēm.

SCENAR – nemedikamentoza, neinvazīva sāpju mazināšanas metode, kas palīdz organismam aktivizēt savu pašregulējošo mehānismu, kas ticis izstumts no līdzsvara slimības vai nelaimes gadījuma rezultātā.

Kā radās SCENAR? Tā tika izstrādāta kā Valsts instances pirmās prioritātes kosmosa programma(kosmosa ceļojumu problēmu novēršanai), kuru pielietoja arī armijas vajadzībām. Izcila kosmosa komandas ārstu un zinātnieku komanda 1970.gadā izstrādāja pirmsākumu metodi. No 1986.gada to patentējusi Krievijas Veselības Ministrija klīniskai lietošanai .Šobrīd tā vairs nav eksperimentāla, bet pilnveidota, prof. A.Ravenko autorizēta. Lielbritānijā licencēta ar Britu standartu institūtu, Austrālijā reģistrēta kā medicīniska ierīce (Austrālijas Terapeitisko Ierīču asociācija) un tiek lietota slimnīcās un medicīnas institūtos (aktīva darbība tiek veikta Macquarie publiskās pētniecības Universitātē Sidnejā).

Vai SCENAR ir drošs? Tā kā SCENAR impulsi ir līdzīgi endogeniem nervu impulsiem, tie nav traumējoši un bojājoši, bet droši.

Darbība ar SCENAR – darbošanās laiks atkarīgs no dzīvnieka vajadzības. Parasti ilgst līdz vienai stundai, kuras laikā dzīvnieki izjūt enerģijas pieaugumu, tiem uzlabojas pašsajūta.

Cik bieži lietot SCENAR? Lai radītu pietiekamu regulējošo peptīdu cirkulējošo plūsmu, SCENAR terapija sākuma periodā jāveic biežāk, tas atkarīgs no problēmas sarežģītības – hroniskas vai akūtas saslimšanas. Tās var būt 2 – 3 reizes nedēļā, pārejot uz 1 reizi 5 nedēļas pēc kārtas. Pēc situācijas uzlabošanās uzturošo terapiju ieteicams veikt pēc vetārsta norādes pa 1 reizei mēnesī.

Vai SCENAR lietojams pēc vetārsta norādes?-Vēlama primārā anamnēze no ārstējošā vai „sava” vetārsta. Viens no galvenajiem nosacījumiem- regulāra nagu un zobu stāvokļa korekcija.

SCENAR zirgiem – skeleta, muskuļu, nervu sāpes.

  • Sastiepumi, deformācijas, pietūkums.
  • Hematomas, iekaisumi.
  • Gremošanas ,asinsrites, elpošanas problēmas.
  • Stress, hronisks nogurums.
  • Alerģiju mazināšana.
  • Drudža, komas novēršana.
  • Asins cirkulācijas uzlabošana.
  • Metabolisko procesu normalizēšana.
  • Limfas drenāžas uzlabošana.
  • Endorfīnu (endogenie morfīni-opioīdie peptīdi) atbrīvošanas stimulācija.

SCENAR impulss ierosina sarežģītus procesus, kā rezultātā tiek stimulēta neiropeptīdu, mediatoru un endorfīnu ražošana. SCENAR darbojas caur ādu, izmantojot paša pacienta nervu sistēmu kā līdzekli, lai atklātu pataloģiju un aktivizētu pašdziedināšanās procesu. Tā kā embrionālajā stadijā nervu sistēma un āda sākotnēji veidojas no endodermas, tad elektriskie impulsi, kuru parametri ir līdzīgi endogēno nervu impulsiem, organismam ir pazīstami. Katrs impulss ir atšķirīgs no iepriekšējā, jo mainās atkarībā no organisma atbildes (ierīces pielipšana, skaņas izmaiņa, bezskaņa utt.). Pēc šis individuālās reakcijas katrs pacients saņem individuāli pielāgotu aktivizāciju. Tieši šīs īpašības padara SCENAR par efektīvu līdzekli, lai atrastu problēmzonas un uzsāktu pašdziedināšanos, vienlaikus nodrošinot sāpju novēršanu. Tā ir ilgstoša divvirzienu komunikācija ar ķermeni. Tiek doti arī augstas amplitūdas signāli, tiek stimulētas konkrētas C tipa nervu šķiedras ar augstāko uzbudinājuma slieksni (85% no visiem org. nerviem),kuras ir atbildīgas par daudzu, dažādu neirotransmiteru, regulatoro peptīdu, neiropeptīdu un endorfīnu  atbrīvošanu – tā ir organisma pašārstnieciskā „ķīmija”. Serotoīns un opiāti – ķermeņa dabīgie sāpju noņēmēji tiek piegādāti asinsplūsmā.   Neiropeptīdi un mediatori, līdzīgi iekšējās sekrēcijas dziedzeru ražotajiem hormoniem, piedalās visa organisma ārstēšanas procesā. SCENAR noņem ne tikai pašas sāpes, bet atslābina savilktos muskuļus un saites, kas bieži ir par iemeslu problēmas tālākais attīstībai. Peptīdu kompleksi stimulē šūnu atjaunošanos, asins cirkulāciju, regulatorie peptīdi darbojas kā bioķīmisko funkciju regulētāji, ietekmē CNS, endokrīno un imūnsistēmu .Šajos procesos atjaunojas organisma dabiskais fizioloģiskais stāvoklis. Iedarbībai ilgst pat vairākas stundas, dzīšanas (atjaunošanās) process turpinās ilgi pēc terapijas beigām. Šo bioķīmisko reakciju aktivācija uz CNS izpaužas arī kā spēja apstrādājot patreizējo problēmzonu, aktivizēt arī kādu vecu ,”paslēptu” vainu.

Kā SCENAR uztver zirgi? Kopumā pozitīvi – nomierinās, žāvājas, staipa lūpas ,griež zobus, iemieg. Protams, jāseko līdzi enerģijas padeves līmenim, jo daži īpatņi mēdz būt sevišķi jūtīgi.

SCENAR terapija ir interesants, atklājumu pilns papildinājums alternatīvās medicīnas veidiem.

Pēc izietā apmācību kursa Equus scenar training Anglijā, SCENAR terapiju aprakstīja – Benita Švāģere.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums