Poniji


Par poniju tiek uzskatīts zirgs, kura skausta augstums nepārsniedz 148 cm. Latvijā ir izveidojusies liela poniju populācija, kas sastāv no importētiem poniju klases zirgiem (Arābu šķirnes zirgi, Igaunijas šķirnes zirgi, Velsas poniji, Šetlandes poniji, šo šķirņu krustojumi ar lielo šķirņu zirgiem, kā arī neliela auguma Latvijā dzimuši zirgi, kas pēc skausta augstuma mērījumiem pieskaitāmi poniju klasei).

 

Domājot par bērnu jāšanas sekmīgāku apmācību, tiek izmantoti neliela auguma Latvijā dzimuši zirgi, kā arī ievesti dažādu šķirņu poniju klases zirgi. Šādu īpatņu skaits Latvijā strauji pieaug, kas liecina par šādu zirgu pieprasījumu un nepieciešamību audzēt Latvijas teritorijā. Lai sekmīgi to īstenotu, jāveic ģenētiskā materiāla uzskaiti, izstrādājot attīstības un ciltsdarba programmu, kas ietver sevī poniju popularizēšanu, sacensību organizēšanu bērniem ar ponijiem, šķirnes kritēriju izveidi, vaislinieku iegādi, pāru atlasi, jaunzirgu novērtēšanu un labāko iekļaušanu vaislas sastāvā.

 

Latvijas sporta poniju populācijas izkopšanas programmā iekļaujamiem dzīvniekiem (gan ķēvēm, gan ērzeļiem) izmēriem jāatbilst A, B, C vai D klases izmēru standartiem.

A klase līdz 110 cm skaustā;

B klase 111-128 cm skautā;

C klase 129-138 cm skautā;

D klase 139-148 cm skaustā.

 

Skates081-vi

Zoran fom broken colours ŠP sertificēts vaislas ērzelis.

 

Arafats IP sertificēts vaislas ērzelis

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums