Zemkopības ministre: kooperācija ir arī zirgkopības nākotne


Šodien, 11. janvārī, zemkopības ministre Laimdota Straujuma tikās ar Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāju Gunti Rozīti, Latvijas Zirgaudzētāju biedrības prezidentu Edgaru Treibergu un Latvijas Jātnieku federācijas prezidentu Agri Blausu.

Tikšanās laikā tika pārrunātas Latvijas zirgkopības attīstības iespējas un iespējamie finanšu avoti, lai nozare attīstītos vēl sekmīgāk.Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntis Rozītis vērsa ministres uzmanību, ka Latvijā  trūkst vidējās izglītības līmeņa zirgkopju. Tā ir problēma, tālab saskaņā ar zirgaudzētāju viedokli, būtu jāatjauno vidējā profesionālā izglītība šajā jomā. Zirgaudzētāji norādīja, ka zirgkopība ir viena no lauksaimniecības nozarēm, kas piesaista jauniešus laukiem.

Gan zemkopības ministre, gan zirgkopības pārstāvji bija vienisprātis par nepieciešamību attīstīt kooperāciju šajā nozarē, tādējādi radot iespēju papildfinansējuma piesaistei no pieejamajiem valsts un Eiropas Savienības atbalsta veidiem. „Kooperācija ir arī zirgkopības nākotne. Mēs vienojāmies, ka visām organizācijām ir jāstrādā, lai uzlabotu Latvijas šķirnes zirgu kvalitāti, ciltsdarbu, lai tie, kas vēlas nodarboties ar zirgu audzēšanu vai jātnieku sportu, iegādātos Latvijā izaudzētos zirgus,” sacīja Laimdota Straujuma. 

Zemkopības ministre aicināja zirgkopības nevalstiskās organizācijas aktīvi līdzdarboties jaunās Lauku attīstības programmas izstrādāšanā, kuras ietvaros arī Latvijas zirgaudzētāji varētu saņemt finansējumu no atbalsta pasākumiem. Šobrīd Latvijā ir ap 11 600 zirgiem, kas izvietoti 5860 zirgu novietnēs.

Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104
[email protected]
 

zm.gov.lv

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums