WBFSH publicē 2021.gada vaislinieku un ciltsgrāmatu reitingus – Latvijai labi rezultāti.

WBFSH vaislinieku reitings jau ilgu laiku ir pasaules sporta zirgu audzēšanas nozares barometrs, jo tas ir oficiāls un uzticams datu avots, balstīts uz FEI sporta rezultātiem.

Reitingi sporta zirgu audzētājiem sniedz vērtīgu informāciju par audzēšanas tendencēm pasaulē, izmantotajiem vaisliniekiem, kuri sevi pierāda ar pēcnācēju sasniegumiem sportā.

Iejādes ērzeļu vidū redzami iepriekšējo gadu līderi Johnson un viņa tēvs Jazz, novirzījušies no 1. un 2.vietas un 2. un 3.vietu, 1.vietu atdodot Sandro Hit, kurš tur šogad nokļuvis no iepriekšējās 3.vietas.

51.vietu ieņem SIA Burtnieku zirgaudzētava izcilais vaislinieks Aromāts.

Trīscīņas ērzeļu iepriekšējā gada līderis Grafenstolz joprojām atrodās augstu reitingā, 3.vietā, Diarado 2.vietā. Jaguar Mail, kurš ir ilgstošs reitingu favorīts, no 3.vietas 2020.gadā ir kļūvis par 2021.gada līderi.

Konkūra vaislinieku reitings veidojās no Diamant de Semilly 2.vietā un Chacco-Blue kā pasaules līderis. Toulon, kurš 2020.gadā ieņēma 3.vietu, šogad ir 6.vietā, bet savukārt 3.vietu šogad ieņem  Casall, kurš pacēlies no 5.vietas.

Izcilais Oldenburgas šķirnes ērzelis Sandro Hit kā iejādes reitinga līderis, diemžēl krita dažas dienas pirms visa pasaule kļuva par lieciniekiem viņa pēcnācēju žilbinošajam startam Tokijas Olimpiskajās spēlēs, ASV un Vācijas komandu sastāvā.

Chacco-Blue iespaidīgo atrašanos reitingos kā konkūra vaisliniekam arī ietekmēja viņa pēcnācēju starti Tokijas olimpiskās spēles, kurās viņš bija pārstāvēts ar vismaz 5 pēcnācējiem. Izcilākais no tiem – Explosion W, kurš ieguva indviduālo zeltu ar jātnieku Ben Maher.

Chacco-Blue ir Mecklenburgas šķirnes ērzelis no Chambertin un Contender meitas. Latvijā vaislā pieejams sertificēts Chacco-Blue mazdēls Chadler.

Konkūra reitinga 3.vietas ieguvējs Casall Latvijā pārstāvēts ar sertificētu mazdēlu Casalitto no Casallco.

Tokijas olimpiskās spēles deva iespēju uzmirdzēt Franču jājamzirgu šķirnes ērzelim Jaguar Mail pēcnācējiem. Starp tiem, Vassily de Lassos ieguva Austrālijas komandai sudraba medaļu un individuālo bronzas medaļu jātniekam Andrew Hoy. Vēl viens Jaguar Mail pēcnācējs Colorado Blue reprezentāja Īriju ar jātnieku Austin O’Connor.

Jaguar Mail atrodas trīscīņas reitinga Top 3 kopš 2017. Tēvs ir  Hand in Glove XX no Laudanum XX meitas un audzētājs ir Bernard Pierre Le Courtois.

Runājot par sporta zirgu audzētāju ciltsgrāmatu reitingiem, tad nemainīgi iejādes TOP 3  ir KWPN (Nīderlandes jājamzirgu šķirne), Hannoveras (2) un Oldenburgas (3) šķirne.

Latvijas siltasiņu zirgu šķirne (LWB) ierindojas 14.vietā, – uzreiz aiz “lielajām” ciltsgrāmatām, atstājot aiz sevis arī spēcīgos Zviedrijas siltasiņus. Reitingā šķirne pārstāvēta ar 3 Aromāta pēcnācējiem  – Arums, Avans un Arlekino (audzētājs Burtnieku zirgaudzētava), diviem Zidane Velvet bērniem – Zodiak no Askonas (audzētājs z/s Braslas) un Zi-Zi Top no Afinas (audzētājs Aleksandrs Vasiļjevs). Kā arī Aleksandra Vasiļjeva audzētais DON BELISSIMO, dzimis 2012.gadā kā Cafino no Charmeur un Afinas (t.Aromāts), jātnieks Veronika YARASHEVICH (BLR).

Līdz ar to, iejādes sporta zirgu audzētāju reitingā SIA Burtnieku zirgaudzētava ieņem 310.vietu pasaulē.

Konkūra disciplīnas līderi ir Beļģijas siltasiņu (BWP), Franču jājamzirgu (SF) un Holšteinas (HOLST) zirgu šķirne.

Latvijas siltasiņi (LWB) ieņem 35.vietu ar divu ērzeļu – Louis J un Akords (t.Aromāts) pēcnācējiem – Linkolns (audzētājs A/F Tērvete, jātnieks Andrius Petrovas, LT) un Apriori (audzētājs Ellada Kazašvili, jātnieks Andrey Lysenko, RUS).

Trīscīņas reitingā dominā Franču jājamzirgu šķirne, Holšteinas un Īrijas sporta zirgu šķirnes. Šajā reitingā 45.vietā ir pārstāvēta arī Latvijas siltasiņu šķirne ar četriem zirgiem – Ahāts (t.Aromāts, audzētājs Burtnieku zirgaudzētava), Fortuna (t.Flamenko, audzētājs Burtnieku zirgaudzētava), Hello Kitty (dzimusi kā Auce, t. Aromāts, audzētājs Burtnieku zirgaudzētava) un Lotus, par kuru šobrīd pieejamā informācija ir tikai FEI Id numurs 106DD02.

 

Visi reitingi pieejami šeit – https://www.wbfsh.com/rankings 

 

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums