WBFSH ģenerālā asambleja 2015

No 19.-20.oktobrim Austrijas galvaspilsētā Vīne notika ikgadējā Pasaules sporta zirgu audzētāju asociācijas (WBFSH) ģenerālā asambleja, kuru šogad pie sevis uzņēma Austrijas zirgu audzētāju asociācija (AWÖ). 70 zirgu audzētāju organizāciju pārstāvji no 45 valstīm ieradās Vīnē, lai izbaudītu austriešu viesmīlību un satiktos pārrunās par pasaules sporta zirgu audzēšanai aktuāliem jautājumiem.

Pirmā asamblejas diena tika veltīta prezentācijām par inbrīdingu un inbrīdinga depresiju, ērzeļu līniju ģenētisko raksturojumu, inbrīdingu Holšteinas šķirnes ērzeļiem, lineāro vērtēšanu Oldenburgas sporta zirgu šķirnē. Tika organizētas arī 6 darba grupas par tematu – “Kādas kvalitātes pazīmes mēs vēlamies redzēt konkūra zirgā”. Šis temats tika izvēlēts pēc FEI Konkūra departamenta lūguma.

e80271f3-fe98-4085-9484-c4ec35e3e340

Katras grupas uzdevums bija nodefinēt 5-10 pazīmes, izdiskutējot to nozīmi, noslēgumā prezentējot savu veikumu. Konsolidējot visus viedokļus, tika izveidots pazīmju tops pēc svarīguma, kas būtu saistošs sporta zirgu audzētājiem kā vadlīnijas:

 1. Ilgmūžība
 2. Jājamība
 3. Vēlme lekt
 4. Ātra reakcija
 5. Lēciena kapacitāte
 6. Atlētisms un līdzsvars
 7. Konkūra izcelsme
 8. Inteleģence
 9. Piemērots eksterjers
 10. Laba pielāgošanās spēja
 11. Gaitu precizitāte
 12. Elegance un atraktivitāte
 13. Zirga atpazīstamība globālajā identifikācijā – viens zirgs-viens numurs-viens vārds.
 14. Audzēšanas un sporta abpusēja cieņa un sadarbība.
 15. Pilnīgas datubāzes ar audzēšanas un sporta rezultātiem.
 16. Ātruma maršrutu nepiemērošana jaunzirgiem.
 17. Trenētība
 18. Izturība
 19. Piemērotība amatieru jātniekiem
 20. Pamatlīmeņa konkūra sacensību veicināšana.

Dienas beigās visi delegāti tika vesti ekskursijā pa Vīni, vakara noslēgumā baudot austriešu viesmīlību tradicionālā krodziņā.

IMG_0287

IMG_0289

IMG_0288

Otrās asamblejas dienas pirmā puse bija paredzēta Austrijas zirgkopības nozares prezentācijai, Vīnes jāšanas skolas apmeklējumam – Lipicas ērzeļu rīta treniņš un ekskursija pa staļļiem.

IMG_0327 IMG_0330 IMG_0335

Dienas otrajā pusē norisinājās ģenerālās asamblejas oficiālā daļa ar visu departamentu gada ziņojumiem, jaunu valdes locekļu vēlēšanām un diskusijām par WBFSH darba uzlabošanu.

Apmeklējot ikgadējās ģenerālās asamblejas iespēju robežās, var iegūt jaunas zināšanas, kontaktus, paplašinot redzesloku un pārstāvot savu valsti pasaules zirgaudzētāju vidū. Latviju šoreiz pārstāvēja LŠZAA valdes locekļi – Aija Luse un Dzintra Puriņa. Ir iegūtas vērtīgas atziņas par lineāro vērtēšanu, pēc sarunām ar Skandināvu valstu kolēģiem – vīzija par audzētāju kooperāciju, kā arī dota informācija kolēģiem citās pasaules valstīs par Latvijas siltasiņu zirgu šķirni.

IMG_0345

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums