Uz labākām ganībām devies izcilais iejādes zirgs Artax Condor, kurš dzimis Latvijā


Kritis izcilais Jeļenas Sidņevas zirgs Artax Kondors, ar kuru viņa ir izcīnījusi daudzas uzvaras starptautiskajās sacensībās. Šis pāris ir daudzu Pasaules Kausa etapu uzvarētājs, vairākkārt startējis šo prestižo sacensību finālos, piedalījies Eiropas čempionātos. Artax Kondoram bija 25 gadi.

Hanoveras (pēc šodienas nosacījumiem Latvijas – LŠZAA piebilde) šķirnes tumši bērais Artax Kondors ir dzimis Latvijā, „ Zilupē”, 1992.gadā. Audzētavā šim zirgam bija dots vārds Vivats ( Vdumčivijs H 140 – Veldre H 370 ). Kādu laiku Artax Kondors startēja Baltkrievijā. 1998. gadā „Ratomkā” šo zirgu nopirka tieši priekš Jeļenas Sidnevas.

2000.gadu sākumā pāris J. Sidņeva – Artax Kondor  kļūst par līderi Krievijas iejādē. 2002.gadā Pasaules Jātnieku sporta spēlēs Heresā šis pāris uzrāda labāko rezultātu Krievijas izlasē, kuras sastāvā bija Aleksandra Korelova ar Balagūru, Jeļena Kaļiņina ar Manhettenu , Inessa Poturājeva ar Targimu. Individuālā ieskaitē Jeļena ar Artax Kondoru ierindojās 11. vietā, bet komanda ieguva 8. vietu 13 komandu konkurencē.

Tajā pašā gadā zīmīgi notikumi risinās arī Krievijas iejādē, piemēram, tāds kā Prezidenta kauss iejādē. Piesaistot lielus finansiālos līdzekļus, radās iespēja uzaicināt uz Maskavu pasaules spēcīgākos iejādes jātniekus. Tas ļāva Krievijas jātniekiem izmēģināt savus spēkus sacenšoties ar pasaules iejādes „zvaigznēm”. Šis pasākums notika Maskavas centrālā hipodroma manēžā.  Jeļena ar Artaxu paveica neiespējamo – uzvarot gan Lielajā Balvā, gan Lielās Balvas Fristailā, atstājot otra un trešā vietā Olimpisko čempioni, tā laika pasaules iejādes līderi Anky Van Grunsven.

Jeļena jau tad trenējās Austrijā. Daudz startēja Eiropā un uzvarēt Eiropas iejādes „zvaigznes” viņai izdevās arī viņu laukumos. 2002.gadā J. Sidneva ar Artax Kondoru FEI reitingā ierindojās 11.vietā, bet 2004.gadā pakāpās uz 7. vietu.

Artax Kondora kontā ir uzvaras Pasaules Kausa etapā Lipicā un 8 . vieta PK finālā 2004.gadā; uzvara PK etapā Varšavā , kas ļāva pārim piedalīties 2005.gada PK finālā Los – Anželosā; 2.vieta Lielā Balvā un 3.vieta Lielās Balvas Fristailā PK Lipicā; uzvara  LB Fristailā  PK  Brno; dubultā uzvara PK Ščecinā , un vēlāk , pēc starta Eiropas čempionātā , uzvara 2007.gadā  PK Vroclavā.

2008.gadā Sidņeva ar Artax Kondoru vairākus mēnešus FEI reitingā bija līderi starp Krievijas iejādes jātniekiem un ieguva licenzi startam Olimpiskās spēlēs, ko diemžēl neizdevās realizēt zirga traumas dēļ.

Tās ir tikai spilgtākās Artax Kondora un Jeļenas Sidņevas uzvaras, neskaitot daudz daudzās uzvaras mazāk prestižās sacensībās gan Krievijā, gan ārzemēs.

Jeļena stāstīja, cik grūti bija iegūt šī zirga uzticību. Pēc viņas teiktā, Artax bija spilgta personība, kurš arī tad, kad iemācījās sadarboties ar jātnieku, vienmēr pierādīja savas līdera īpašības. Tādam acīm redzot arī jābūt īstam sporta zirgam.

Informāciju pēc http://horseworld.ru sagatavoja Irina Dietlava

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums