Sporta centrā „Kleisti” notiks Pasaules kausa izcīņas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā

Sporta centrā „Kleisti” no 26. līdz 28. jūlijam notiks Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā Rīga2019. Paredzams, ka Rīgas posma sacīkstēs šogad kopā startēs  aptuveni 80 jātnieku ar vairā nekā 170 zirgiem no Polijas, Somijas, Beļģijas, Rumānijas, Ungārijas, Saūda Arābijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Sacensības, kam piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā, un šogad notiek jau 27. gadu.

PK Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības notiks 12  maršrutos. Galvenais no tiem – Grand Prix Rīga – norisināsies svētdien, 28. jūlijā, un dos ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī punktus kvalifikācijai Tokijas olimpiskajām spēlēm 2020. gadā un Starptautiskās Jātnieku federācijas Longines reitingā. Sportistiem un viņu zirgiem galvenajā maršrutā būs jāpārvar līdz 160 centimetru augsti šķēršļi.

Piektdien un sestdien sacensības sāksies pulksten 9, bet svētdien – 8. Maršrutu starplaikos skatītājiem būs iespēja vērot jāšanas disciplīnu paraugdemonstrējumus, iesaistīties pasākumos, kas piemēroti visai ģimenei, kā arī izvizināties ar zirgiem un ponijiem.

Rīgas posma Grand Prix 2018. gadā uzvarēja Rumānijas sportists Andreā Herks ar zirgu Trocadero de Jarsay. Labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Neretnieks ar For Fan, kurš izcīnīja devīto vietu.

Savu līdzdalību sacensībās apliecinājis arī Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray, kuri šobrīd ir stabili pretendenti dalībai olimpiskajās spēlēs Tokijā 2020. gadā. Savā kvalifikācijas grupā Latvijas duets atrodas 1. vietā, tuvāko sekotāju Polijas jātnieku Krištofu Ludvičaku apsteidzot par 305 punktiem. Olimpiskajām spēlēm no C grupas kvalificēsies divi labākie jātnieki. Moon Ray šobrīd iekļuvis pasaules 20 labāko sporta zirgu sarakstā Pasaules sporta zirgu audzētāju federācijas (WBFSH) publicētajā  jaunākajā konkūra zirgu reitingā, kur atrodas 16. vietā. Kopumā pasaules sporta zirgu reitingā publicēti dati par vairāk nekā 4000 konkūra zirgiem.

Sacensības atbalsta: Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Zemkopības ministrija, Rīgas Dome, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Latvijas Zirgaudzētāju biedrība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Sporta federāciju padome, GASO, Moduls Engineering, Arčers, būvuzņēmums Restaurators, gaļas nams Ādaži,  Kurzemes sēklas, Dobeles dzirnavnieks, Abora, Skimaster, Zirgu stallis, LLTT, Herkuless, stādaudzētava Blīdene u. c.

Plašāka informācija LJF mājaslapā www.ljf.lv

Latvijas Jātnieku federācijas Preses dienests

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums