LSB zirgi sacensībās “Balvu novada kauss 2017”

2017. gada 13. augustā Balvu novada Tilžas pagasta zirgu sētā Kapuleja biedrība “Sudraba pakavi” kopā ar Balvu sporta klubu organizēja treniņsacensības konkūrā “Balvu novada kauss 2017”.

Uz visiem maršrutiem kopumā bija pieteikumi vairāk kā 50 startiem, savukārt katrā maršrutā no  startējošo zirgu kopskaita vairāk kā trešā/ceturtā daļa bija Latvijas šķirnes braucamā tipa zirgi. Vadības maršrutā un maršrutos ar 50 cm un 80 cm augstiem šķēršļiem pārsvarā startēja bērni.

Lietainā nakts iepriekš bija sabojājusi sacensību laukuma pamatu, un veikt maršrutus nebija viegli. Latvijas šķirnes braucamā tipa zirgi leca labi, bet bija redzams, ka bērniem bija grūti tos vadīt.

Atzinības balvas par Latvijas šķirnes braucamā tipa zirgu popularizēšanu tika pasniegtas  Ilzei Rudzītei no Ciblas novada, Airai Rēvelei no Inčukalna novada, ZS Pilssēta, ZS Vecpūķi un Elladai Kazašvili.

Vadības maršrutā no braucamā tipa zirgiem startēja divas ģenētiskajos resursos iekļautas ķēves – trīsgadniece Saiva (no Sagapo LS1728 un Vizma LS5866), īpašniece Ilze Rudzīte, un ar trīs jaunajiem jātniekiem – Spāre (no Sultāns LS6414 un Pasaka LS5408).

Zemākajā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 50 cm Spāre izcīnīja 3.vietu. Šajā maršrutā piedalījās arī Elladas Kazašvili audzētais piecus gadus vecais Gepards, savulaik sertificēts vaislas ērzelis, šobrīd – jauniešu kompanjons sportā (no Grāfs LS1800 un Deizija LS6364) un ģenētiskajos resursos iekļautā ķēve no ZS Pilssēta, septiņus gadus vecā Edera (no Emir OL12 un Digne LS6276).

Maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 80 cm startēja pieci braucamā tipa pārstāvji, tostarp iepriekš pieminētie Gepards un Edera. Maršrutā piedalījās arī divi citi Emir pēcnācēji – piecus gadus vecais Eldorado no ZS Juri  un astoņus gadus vecais Emets no ZS Pilssēta. Augstāko rezultātu no braucamā tipa pārstāvjiem sasniedza septiņus gadus vecā Frīna (no Furioso LS1658 un Rīse L4280) no ZS Vecpūķi.

Emets, Gepards un Frīna piedalījās arī augstākajā treniņsacensību maršrutā (šķēršļu augstums līdz 110 cm), kur jātniekam Jānim Celmiņam ar Frīnu izdevās parādīt labu rezultātu, iegūstot 2. vietu 12 jātnieku konkurencē.

 

Informāciju sagatavoja Ligita Harčevska, Laine Orbidāne

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums