LSB zirgi “Drostalu kausā 2018”


Tradicionālajā Drostalu kausā, kas šogad Iecavas novadā norisinājās no 25.-26.augustam, īpaši godināti, tāpat kā pagājušogad, tika Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes braucamā tipa zirgi, kuriem bija atsevišķs maršruts ar šķēršļu augstumu līdz 80 cm. Sacensību organizatori – sporta klubs „Drostalas”, Linda un Kristaps Arāji, sadarbībā ar Latvijas jātnieku federāciju. Braucamā tipa zirgus, pirmās piecas vietas, apbalvoja ar rozetēm, diplomiem un balvām no atbalstītājiem, kā arī LŠZAA piemiņas balvām.

1.vietu Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes braucamā tipa zirgu maršrutā 3B ieguva Beate Sauša ar zirgu Saiva, pārstāvot JSK Princis. Šis sportiskais pāris uzrādīja augstvērtīgu rezultātu, kas kopvērtējumā ar 3A maršruta dalībniekiem ļautu ierindoties 3.vietā.

12 gadus vecās ķēves Saivas audzētāja ir Liega Kaļķe, īpašnieks – SIA Princis. Saivas tēvs ir Redžinalda radniecīgās grupas ērzelis Saimons. Šobrīd Redžinalda radniecīgā grupa šķirnē ir apdraudēta. Saivas māte – Junda no Babilons, pārstāvot mūsdienās retu un vien ķēvju izcelsmē sastopamu izcelsmi – Banko līniju. Saivai ir 100% Latvijas šķirnes asinība.

2.vietu mašrutā izcīnīja JSK Princis komandas pārstāve Linda Ansone ar jaunzirgu, četrus gadus vecu ķēvi Kalifu. Kalifas audzētāja ir Inga Jaunzare, zirgaudzētava Kroņi, īpašniece Līga Pētersone.

Kalifas tēvs ir Kingstons – vienīgais sertificētais ir Kru Kru Old 56 līnijas turpinātājs, garkājains, elegants, liela auguma ērzelis ar modernu braucamo tipu. Kalifas māte – Farodita no Fabiāna, ko savulaik kā vaislas ērzeli izvēlējās selekcionārs Vilis Stukuls, augstu novērtējot viņa kvalitāti,  ērzelis ar ļoti nosvērtu raksturu, bijis izmantojams lauku darbos un braukšanai pa pilsētu. Kalifas māte Farodita zirgaudzētavā Kroņi pašlaik ir pārdošanā, laba vaislas ķēve, kas izmantojama hobija jāšanai, treniņiem, bērnu apmācībai, arī var piedalīties sacensībās. Faroditai ir stabila nervu sistēma, viņa ir droša un par sevi pārliecināta ķēve. Kalifa ir piemērs Faroditas pēcnācējiem – eleganta, droša, pārliecināta, un, pēc jātnieces raksturojuma, ļoti labdabīga un ar vēlmi mācīties un sadarboties ar cilvēku.

3.vietu braucamā tipa zirgu sacensībās ieguva Anna Marija Arcihovska ar desmit gadus vecu vaislas ērzeli Starts. Starta audzētāja ir Vija Buša, īpašnieks – SIA Fito –AL. Starts ir harmoniski veidots ar izteiktu braucamo tipu. Arī pagājušajā gadā šajā maršrutā Starts izcīnīja 3.vietu.

Startam ir izcila braucamā tipa izcelsme un viņš ir vienīgais Siego līnijas pārstāvis šķirnē. Starta tēvs Salnis izaudzēts Latgales Lauksaimniecības izmēģinājumu stacijā. Saļņa izcelsme apkopo zirgus no bijušajām labākajām Latvijas zirgaudzētavām, kas specializējušās braucamā tipa izkopšanā – Dzelzavas, Oktes un Siguldas. Starta māte, pēc temperamenta enerģiskā ķēve Saiga bija Spēkoņa līnijas pārstāve un turpināja ķēvju ģimeni, no kuras cēlušies tādi izcili Latvijas šķirnes zirgi kā Jupiters un Fināls L891. Startam un viņa pēcnācējiem ir labdabīgs un izteikti nosvērts raksturs. Starts ir arī iebraukts un izmantojams vizināšanai pajūgā. Ar Startu treniņos jāj jaunieši, un Drostalu kausā ar citu jātnieci tajā pašā dienā Starts piedalījās arī maršrutā ar 60-70 cm augstiem šķēršļiem, ko veica bez soda punktiem, bet vadības maršrutā startēja viņa nepilnus četrus gadus vecā meita Sofija Safīra.

4.vietu ieguva vēl viens braucamā tipa vaislas ērzelis Simbols, Spēkoņa līnijas turpinātājs, īpašniece Inta Caune, jātniece Kristīne Graudiņa, pārstāvot JSK “Morfijs”. Simbolam ir 13 gadi.

Simbols (Tornado) ir kvalitatīvs Spēkoņa līnijas braucamā tipa ērzelis ar ļoti labu tipu, pēc rakstura ir labdabīgs, paklausīgs, enerģisks un rotaļīgs. Ērzelis ir arī iebraukts, ziemā tiek jūgts kamanās, izmantots bērniem vingrošanai un jāšanas apmācībai.  Simbola tēvs, Spēkoņa līnijas ērzelis Sarmis, aktīvi darbojās vaislā trīs gadus, atstājot vaislā vairākus dēlus  – Simbolu, Severīnu, Simmonu un San Paiju. Sarmja māte savā izcelsmē apvieno Juveela un Gotenfirsta līnijas un Jūlas un Laumutes ģimenes. Sarmja tēvs Staldzis ir izaudzēts Latvijas zirgu šķirnes šūpulī Oktē. Simbola māte Migla, Markgrāfa līnijas pārstāve, bija ļoti liela un masīva, labi novērtēta braucamā tipa ķēve no masīvā Miljona – Vissavienības vilkšanas izturības sacensību čempiona. Ar panākumiem smago braucamo zirgu darba spēju pārbaudes sacensībās startējis arī Miljona tēvs, Vissavienības sacensību čempions Andis.

5.vietu ierindojās Sandra Jēkabsone no JSK Atēna ar sev piederošu 12 gadus vecu zirgu Gerhards fon Gusts, kura tēvs Gredzens bija tipisks braucamā tipa ērzelis, Gaida radniecīgās grupas pārstāvis, dzimis Oktes zirgaudzētavā. Gredzena tēvs – elegantais un labām darbaspējām apveltītais šķirnes čempions Gatarts. Gredzena māte Zulla pārstāv ievērojamo Jūlas ģimeni un pieder Zengera līnijai. Mātes pusē Gerhardam fon Gustam ir zema Latvijas šķirnes asinība.

Foto un teksts: Laine Orbidāne

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums