LLU ir izsludinājusi rakstisku izsoli par ērzeļu AMADEJS un AMULETS pārdošanu


LLU ir izsludinājusi rakstisku izsoli par ērzeļu AMADEJS un AMULETS pārdošanu, pieteikties var līdz 2016.gada 26.septembrim, plkst.16:00.
Ar izsoles nolikumu var iepazīties Latvijas Lauksaimniecības universitātes mājas lapā www.llu.lv  atverot sadaļu Par mums  tālāk uz sadaļu Izsoles, kur publicēts nolikums, kā arī
sazinoties pa telefonu Nr. 20224229 ar izsoles komisijas priekšsēdētāju Zigurdu Hofmani.

Amulets LS1788 ir desmit gadus vecs Latvijas šķirnes braucamā tipa ērzelis ar produktīvām gaitām, atrodas Ozolnieku novada Cenu pagastā LLU ZMC „Mušķi”.

amulets-m

Amuleta tēvs ir Zirgkopības mācību centra ērzelis Avots LS1656. Amulets ir Avota vienīgais vīriešu kārtas pēcnācējs – Avots kritis kā jaunzirgs, trīs gadu vecumā, atstājot vien divus kumeļus. Avota māte Velsa bija Jūlas ģimenes turpinātāja. Amuleta priekštecis tēva pusē ir Amons L1107, kura māte Gaija L1526 bija kvalitatīva ķēve, Vissavienības sacensību absolūtā čempione braucamo zirgu trīscīņā. Gaijas citi pēcnācēji no Traķēnes šķirnes ērzeļa kļuvuši par labiem iejādes zirgiem, arī pati Gaija trenēta iejādē. No salīdzinoši viduvējas kvalitātes ērzeļa Varoņa L825 Gaija iedeva Amonu – Vissavienības braucamo zirgu sacensību čempionu 2 km soļu gaitā ar 150 kg vilkmes spēku. Pārojumā ar ķēvi Volgu L1910 no Amona iegūts ērzelis Atvars L1407, konkūra zirgs, kurš startēja 140 cm maršrutos, taču bija ne bez eksterjera trūkumiem. Atvara māte Volga ar saviem gēniem dažkārt nodod pēcnācējiem arī samērā „nīgru” raksturu. Amuleta  māte Sitija L1502 ir tipiska braucamā tipa ķēve, pārstāv Spēkoņa līniju. Starp viņas priekštečiem ir ērzelis Stiprais, Vissavienības rekordists un trīskārtējs čempions maksimālā vilkmes spēka pārbaudē. Sitijas tēva māte Avene ir Artas ģimenes turpinātāja.

Amuletam ir spēcīga, harmoniska ķermeņa uzbūve ar labi attīstītu muskulatūru un stiprām saitēm, augsts kakla stāvoklis, gara, slīpa lāpstiņa, pagara un taisna mugura un josta, paliela galva, labas kāju stāvotnes un attīstība. Ērzelim ir platas krūtis un plati krusti, raksturā ir dominants, ar stabilu nervu darbības tipu.

Amulets ir trenēts iejādē. Viņam ir plašas, ritmiskas gaitas ar aktīvu pakaļkāju darbību. 2012. un 2013.gadā Amulets vairākkārt kļuvis par laureātu Latvijas Jātnieku federācijas sacensībās II grupas shēmās. 2013.gadā ieguvis 1. vietu LR Nacionālais čempionātā iejādē II grupas amatieru konkurencē. 2014.gadā startējis III grupas sacensībās.

Amadejs  ir Amuleta dēls no Arfas, kura pārstāv Flagmaņa līniju.

Vērtēts 2016.gada janvārī kā jaunzirgs, šobrīd tiek gatavots vērtēšanai ērzeļu sertifikācijai, kas notiks 30.septembrī LLU ZMC “Mušķi”. Šobrīd Amadejs tiek raksturots kā vieglāka un elegantāka tipa ērzelis nekā tēvs.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums