Latvijas zirgu pamatšķirne Baltijas kausa II posms un Ķekavas novada Domes kausa izcīņa pajūgu braukšanā


No 7.-8.jūlijam Ķekavas novadā norisinājās Baltijas kausa II posms un Ķekavas novada Domes kausa izcīņa pajūgu braukšanā. Sacensību organizators – Biedrība ‘’Zelta rati’’ sadarbībā ar LJF un Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūru. Sacensību noslēgumā Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntis Rozītis izteica pateicību braucējiem, kuri pajūgu braukšanas disciplīnā piedalās ar Latvijas šķirnes braucamā tipa zirgiem, tādā veidā popularizējot Latvijas zirgu pamatšķirni.

No braucamā tipa zirgiem sacensībās piedalījās 7 gadus vecais Sultāns, kura abi vecāki bijuši iekļauti šķirnes ģenētiskajos resursos. Īpašniece Iveta Kroiča, audzētājs Eriks Ķimenieks. Sultāns Baltijas kausa Vidējā līmenī ieguva 2.vietu, parādot labāko rezultātu maratonā, ar braucēju Anitu Tašiņu (palīgs Zigmunds Tašiņš), klubs Zelta rati.
Sultāna tēvs ir Erika Ķimenieka izaudzētais Solo LS 1613, kurš nepārstāv Latvijas zirgu šķirnē apstiprinātās ģenealoģiskās līnijas, bet Hanoveras šķirnes Senatora līniju. Solo ir iekšaudzēts uz ērzeli Staburags, kura tēvs Servus ieguvis 1.vietu vilkšanas izturībā Vissavienības darbaspēju pārbaudēs. Saviem pēcnācējiem Servus devis masīvu, bet modernu tipu. Solo izcelsme apvieno arī citus izcilus šķirnes pārstāvjus, tostarp Vissavienības sacensību uzvarētāju un rekordistu kravas piegādē rikšos Jurīti, šķirnes čempionu Ģirtu no Gaida, absolūtā čempiona kombinētajā darbaspēju pārbaudē, un Teklas – Vissavienības izstādes čempiones, un citus.
Sultāna māte Amanda ir Spēkoņa līnijas pārstāve, ērzeļa Sigo L1127 mazmeita. Sigo piedalījies Vissavienības braucamo zirgu darbaspēju pārbaudēs.
Sultāns sākts strādāt pirms diviem gadiem piecu gadu vecumā un jau otro sezonu aktīvi piedalās sacensībās pajūgu braukšanā ar Anitu Tašiņu. Sultāns piedalījies pajūgu braukšanas sacensībās arī Lietuvā un Igaunijā. Līdz šim labākie rezultāti ir 2016. gada sezonas 2. vieta atvērtajā klasē. Šogad Anita ar Sultānu Lietuvā CAI 2* līmeņa sacensībās izcīnīja 4. vietu.

4.vietā Baltijas kausa Mazajā līmenī ierindojās braucamā tipa zirgs Senators ar braucēju Megiju Sargsjani (palīgs Zane Krūmiņa), klubs Zelta rati. Īpašniece Zane Krūmiņa, audzētāja Daiga Birkmane. Senators sasniedza otro labāko rezultātu manēžas braukšanā un trešo labāko rezultātu konusu braukšanā. Megija Sargsjane ar Senatoru ieguva arī 2. vietu jauno braucēju konkurencē Ķekavas novada Domes kausa izcīņā.

Senatoram šobrīd ir 6 gadi. Senatora tēvs ir Spēkoņa līnijas turpinātājs Sultāns LS1591, visvairāk vaislā izmantotais braucamā tipa ērzelis. Tēvs Sultāns pēc fenotipa atbilst vieglam jeb modernam braucamajam tipam un saviem pēcnācējim nodod sportiskas dotības un labdabīgumu. Sultāna tēvs Stiprums L1385 bija spēcīgs ērzelis, kurš veiksmīgi piedalījās Republikas braukšanas sacensībās vilkšanas izturībā. Sultāna māte Auza L4057 bija ķēve ar 100% Latvijas šķirnes asinību, kuras izcelsme apvieno Ammon Old7 un Juveela Old49 līnijas.
Senatora māte ir ģenētiskajos resursos iekļautā Tonija-Tokija LS5379, kura iekšaudzēta uz radnieciskās grupas ciltstēvu Gaidi caur dēliem Gaigalu un Galopu, viņas izcelsmē ir ir arī Burtniekos audzētais Fināla dēls Franks, mātes pusē – angļu pilnasinis Mius.
2016.gada sezonā ar Senatoru startēja Anita Tašiņa jaunzirgu klasē, kopvērtējumā izcīnot 3.vietu. No šī gada sākuma ar Senatoru startē Megija Sargsjane. Šī gada labákais rezultáts ir CAI 1* sacensībās 5.vieta. Īpaši jāuzsver, ka braucējai ir 17 gadi, kas pierāda Latvijas šķirnes labdabīgumu un nosvērtību.

Divjūgu klasē Dzintras Blūmas vadībā (palīgs Guntis Priede/Juris Juhņevičs), klubs Kanu Atvars, piedalījās ķēves ar augstu Latvijas šķirnes asinību – Ricca un Ragacca, īpašnieks ZS Stiebriņi.

Sagatavoja – Laine Orbidāne

Fotomateriāls – Aira Rēvele

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums