LATVIJAS ZIRGI SENĀK UN TAGAD – Rīgas svētkos 2015


15. augusts 12:00 – 17:00
Mazā Kalna ielas skvērā – Siena tirgus laukumā, Maskavas iela 121b

Jau otro gadu aicinām visus uz Biedrības LŠZAA un Rīgas Domes atbalstīto pasākumu “Latvijas zirgi senāk un tagad” Rīgas svētku 2015 ietvaros!

Siena tirgus laukumā svētku apmeklētāji varēs gūt jaunus iespaidus un piedalīties daudz dažādās aktivitātēs gan lieliem, gan maziem – būs iespēja pieskarties zirgiem, tos paglāstīt un sajust to ķermeņa siltumu.

Noteiktos laikos – plkst. 12.10, 13.30 un 15.00 varēs vērot Bruņinieku ordeņa brāļa un Salaspils lībiešu ķoniņa prasmes zirga vadīšanā un zobenu cīņu demonstrējumus. Interesenti varēs aplūkot fotoizstādi ar zirgu portretiem un ekspozīciju par Rīgas ostas teritorijā atrastajām vēstures liecībām par zirgu izmantošanu dažādu darbu veikšanā. Darbosies amatnieku darbnīcas.

Bērni varēs apgūt zirga zīmēšanas prasmi radošajās darbnīcās, bet plkst. 13.20 modes skatē vērot, kādas modes tendences šobrīd valda jauno jātnieku tērpos. Kā zirgs tiek pie „kurpēm” un kāds izmērs nepieciešams? Zirga apkalšanu profesionāla meistara izpildījumā varēsiet vērot plkst. 13.50. Pasākuma noslēgumā plkst. 16.30 muzicēs vīru kopa „Vilki” izpildot zināmas un mazāk zināmas dziesmas par zirgiem.

Pasākuma rīkotājs:

Biedrība „Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija”

Atbalstītāji:

Rīgas dome, biedrība „Latvijas Jātnieku federācija”, amatu darbnīca „Apkalmājas”, „Ponijs.lv”, SIA „Alveta”, Z/S „Zviedru Birzes zirgi”, Poligrāfijas serviss „Zemgus”, tēlnieks Edvīns Krūmiņš, fotogrāfe Dace Štrausa

Informācija:

http://www.rigassvetki.lv/2015/festival/events/lv/latvijas-zirgi-senak-un-tagad#event 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums