“Latvijas zirgi senāk un tagad” – Rīgas svētkos 2014


Kad: 17.08. 12:00-18:00
Kur: Mazās Kalna ielas skvērs, Siena tirgus laukums, Maskavas ielā 121b

Pasākums “Latvijas zirgi senāk un tagad” (Rīgas svētku-2014 ietvaros) būs skaists piedzīvojums gan lieliem, gan maziem — gan radoša izklaide, gan izzinoša un vērtīga laika pavadīšana kopā ar zirgiem.

Zirgam allaž bijusi ļoti nozīmīga vieta cilvēka dzīvē. Šis graciozais dzīvnieks ir bijis gan sabiedrotais, gan palīgs ikdienas darbos. Atjaunotajā Siena tirgus laukumā būs iespēja piedzīvot īstus zirgus. Pasākumā “Latvijas zirgi senāk un tagad” izveidotajā “Zirgu sētā” zinoši speciālisti stāstīs un atbildēs uz jautājumiem par zirgiem un zirgu vēsturi Latvijas teritorijā.

Apmeklētāji varēs fotografēties kopā ar zirgu, izmantojot dažādus aksesuārus. Mazākajiem apmeklētājiem būs pieeja izmēģināt gan mazus, gan īsta zirga lieluma koka zirgus un zirdziņus, pavizināties zirga pajūgā, kā arī iespēja apgūt zirga zīmēšanas prasmi radošajās darbnīcās. Būs aplūkojama foto un vizuālās mākslas izstāde, kas veltīta šim skaistajam dzīvniekam — zirgam.

  • Plkst. 12.00, 14.00, 15.00 un 15.50 notiks Zirgu skolas priekšnesumi, kur tiks demonstrēta emocionālā saskaņa un sapratne starp cilvēku un zirgu.
  • Vakara noslēgumā — plkst. 17.00 — muzicēs vīru kopa “Vilki”, izpildot dziesmas par zirgiem.

Pasākuma rīkotājs: Biedrība “Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācija”, atbildīgā persona Ligija Biteniece.

Atbalsta Rīgas dome, biedrība “Latvijas Jātnieku federācija”, amatu darbnīca “Apkalmājas”, “Retrofoto Rīga”, “Ponijs.Lv”, SIA “Lexa”, zemnieku saimniecība “Zviedru Birzes zirgi” un tēlnieks Edvīns Krūmiņš.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums