“Latvijas zirgi senāk un tagad” – Rīgas svētki 2016

Jau trešo gadu „Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācija” Rīgas pilsētas svētku viesiem ļaus piedzīvot zirgus.

Viens no harmoniskākajiem dzīvniekiem un romantisma simboliem ir ZIRGS. Ne velti mākslā, glezniecībā, kino zirgs tiek uzskatīts kā harmonijas, miera un mīlestības simbols. Laika gaitā, cilvēki pieradinot zirgu kā savu draugu gan to ir padarījuši par savu palīgu, kalpu, lepnības, bagātības simbolu un sporta partneri.

Tehnikas progress, kas ir pašu cilvēku radīts, padara cilvēku arvien bezvērtīgāku un nevajadzīgāku. Varbūt cilvēkiem vairāk vajadzētu meklēt dabas dotās zīmes un ievērot tās, meklēt sen aizmirstu savstarpējo saskarsmes mākslu, ko varam vērot dzīvnieku pasaulē?

Šo harmoniju un, kas iznāk, ja to mēģina izjaukt, mēs jums mēģināsim parādīt Rīgas svētkos – uzvedumā “Notikums Arkādijā”.

Lai demonstrētu zirgu klātbūtni kino Arkādijas parka teritorijā tiks izveidots filmēšanas laukums, kurā tiks veikta uzveduma – stāsts bērniem un pieaugušajiem „Notikums Arkādijā” filmēšana.

Stāsts aizvedīs mūs uz Arkādijas valsti, kurā kopš seniem laikiem ir dzīvojuši kārtīgi, strādīgi un mīlestībā tikumiski audzināti cilvēki, kas nodarbojās ar zirgkopību.

Skatītājiem tiks dota iespēja ieskatīties šīs pilsētas vienas dienas notikumos, kad tiek svinēti Arkādijas valsts svētki, kuru vispārējo līksmību jauks svešzemju iebrucēji, kuri mēģina diktēt savus noteikumus. Intrigas, mīlestība, kaujas – to visu Jūs redzēsiet!

Uzveduma demonstrācija būs plkst. 12:40 un 15:00.

Pasākumā piedalīsies un ar solo programmu uzstāsies Katariina Albrecht no Somijas, kura ar saviem unikālajiem šoviem uzstājusies daudzās pasaules valstīs. Priekšnesumā tiks demonstrēs loka šaušanas un jāšanas zirga mugurā apvienojums „Horseback Archery”, kas mūsdienās ir kļuvis par vienu no cīņas sporta veidiem, ko mēdz saukt pat par mākslu, nevis sportu.

Šos paraugdemonstrējumu būs iespēja vērot 14:00-14:30 un 16:10-16:40.

Bērniem būs iespēja attīstīt un pielietot savas radošās prasmes zīmēšanā un Lego konstruktoru būvēšanā.

Visas dienas garumā darbosies mājražotāju stendi, kalēja darbnīca, kā arī būs iespēja iemēģināt roku loka šaušanā.

Arkādijas parkā būs iespēja pieskarties zirgiem, tos paglāstīt un sajust to ķermeņa siltumu, kā arī izjust filmēšanas laukuma īpašo gaisotni.

Pasākuma laikā būs iespēja iegūt padziļinātu informāciju par zirgiem un to pielietojumu, kā arī vadošie Latvijas zirgkopības speciālisti atbildēs uz apmeklētājus interesējošiem jautājumiem.

Tiekamies Arkādija parkā 13.augustā!

http://www.rigassvetki.lv/festival/events/lv/pasakums-latvijas-zirgi-senak-un-tagad2128#event

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums