“Latvijas zirgi senāk un tagad” 17.augustā Rīgas svētku ietvaros!

Vēsturnieki teic, ka Rīgas pilsētas stāsts sācies 13. gadsimtā, kad tuvāk jūrai esošās līvu zemes kā savu nākamo apmetni izraudzījušies kristietības sludinātāji Baltijā.
Tā nu dažādiem ļaudīm kopā sadzīvojot, no nelielas līvu apmetnes Rīga lēnām pārtapa par pilnvērtīgu un nemitīgi augošu Eiropas pilsētu – tādu, kāda tā ir šodien.
Taču vecpilsētas bruģis un vēsturiskie nami joprojām iemieso neskaitāmus stāstus un leģendas par Rīgas pagātni. Dodoties pa Rīgu, teju pēc katra kvartāla var nonākt kādā vietā, par kuru sacerētas leģendas un teiksmaini stāsti – gan par ielu nosaukumu izcelsmi, gan ēkām, pilsētas laukumiem un citām mums tik labi pazīstamām vietām. Leģendās un nostāstos līdzās patiesībai mājo krāšņa iztēle un vēlme piedēvēt vietām, personībām un notikumiem noslēpumainības auru, bet katra, pat visteiksmainākā un neticamākā stāsta pamatā ir daļa patiesības, kuru mudinām atklāt kopā!
Rīgas svētkos, Rīgas viesiem un rīdziniekiem mēs atainosim un stāstīsim dažādas ar Rīgas tapšanu saistītas leģendas un teikas, kā arī kādu izdomāsim paši. Tas notiks varbūt mazliet netradicionāli – no zirga redzējuma.

17.augustā, Uzvaras parkā, Rīgā no plkst. 12.00 līdz 16.30

12.00 Horse trail jeb zirga praktiskā vadība (Jātnieku klubs „Erceni”)
12.50 Ponijs.lv audzēkņu priekšnesums
13.20 Iejādes demonstrējums (Jātniece Everita Daubure)
13.40 Horse boarding jeb braukšana aiz zirga ar skrituļdēli (Jātnieku sporta klubs “Ekvi”)
14.20 Teatrāls iestudējums (Biedrība „Zirguskola”)
14.50 Kalēja arodu un prasmes demonstrēs Ivo Miķelsons
15.30 Poniju skaistumkonkurss – atsevišķs nolikums ar pieteikšanos.
13.30 – 16.00 Vizināšanās zirga mugurā
12.00 – 16.30 Radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem

Visas dienas garumā bērni un pieaugušie varēs izkrāsot Smilšu aplikācijas, kas ir vienkārša un aizraujoša aktivitāte, kur ar krāsainām smiltīm tiek izkrāsotas dažādu zīmējumu kartītes. Rezultātā izveidojas krāsaina, koša un pilnīgi atšķirīga smilšu glezniņa, kas saglabāsies un priecēs vēl ilgi.
Viesiem tiks piedāvāta iespēja piedalīties ar zirgiem saistītās darbnīcās un gūt jaunu pieredzi, prasmes un izjūtas.
Pasākuma apmeklētāji varēs „iemēģināt” roku pakava mešanā. Precīzākie metēji pakavu varēs paturēt par piemiņu kā veiksmes simbolu.
Visu par zirgu aizjūgu, tā veidiem un kā kopt ādas izstrādājumus varēsiet uzzināt amatnieku darbnīcā „Apkalnmājas”.
Pasākuma laikā būs iespēja iegūt padziļinātu informāciju par zirgiem un to pielietojumu. Vadošie Latvijas zirgkopības speciālisti atbildēs uz apmeklētājus interesējošiem jautājumiem.
Jau sesto gadu Rīgas svētku laikā notiks brīnums – zirgi atgriezīsies Rīgā un tos varēs sastapt 17. augustā Uzvaras parkā, pasākumā „Latvijas zirgi senāk un tagad”.

Pasākumu organizē: „Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācija”

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums