Latvijas šķirnes zirgi WBFSH/FEI reitingos


WBFSH un FEI kopīgi veidotie sporta zirgu un ciltsgrāmatu reitingi tiek sastādīti atkarībā no sporta zirgu rezultātiem trīs disciplīnās – konkūrā, iejādē un trīscīņā. Aktuālie reitingi tiek publicēti WBFSH mājas lapā katru mēnesi. Diemžēl par Latvijas šķirnes zirgiem ir nepilnīga audzēšanas informācija, tāpēc visi zirgi netiek iekļauti ciltsgrāmatu reitingu aprēķinos. Sarakstos zirgi nav atrodami, jo tiem ir mainīti vārdi, bieži vien nav norādīta šķirne vai pārstāvētā ciltsgrāmata.

Izpētot sarakstus, redzam, ka Latvijas veiksmīgākajiem sporta zirgiem ir neprecīzi norādīta šķirne. Pārstāvētā ciltsgrāmata nav norādīta vispār. No vienas puses – gribam lepoties ar Latvijas šķirnes zirgu panākumiem starptautiskajā sporta arēnā, no otras puses – nav izdarītas rutīnas procedūras, lai varētu mūsu zirgus atrast reitingos, veicinot šķirnes atpazīstamību arī ārzemēs. Kāpēc tā notiek? Atbilde jāmeklē vietā, kur sporta zirgus reģistrē FEI datu bāzē, izgatavojot FEI sporta zirga pasi. Datu bāzē jāievada ne tikai zirga vārds, tēva un mātes vārds, bet arī precīzs šķirnes nosaukums, pārstāvētā ciltsgrāmata (audzēšanas organizācija), kā arī jānorāda audzētājs.

Kā rāda nesenā pieredze no Rīgā notikušajām Pasaules kausa posma CSI 2*-W sacensībām, tad Latvijas šķirnes zirgiem, kuri pārstāvēja Latviju, nebija norādīta ne šķirne, ne ciltsgrāmata. Neviens cits, izņemot katras valsts nacionālo jāšanas sporta federāciju, nevar papildināt informāciju par zirgu. Sekas tam ir tās, ka starptautiskajos reitingos Latvijas šķirnes zirgi nav atrodami.

KS Coradina ciltsgrāmatas reitingos netiek iekļauta, jo nav norādīta pārstāvētā ciltsgrāmata, labākajam konkūra zirgam, kurš pārstāv Latvijas šķirnes ciltsgrāmatu LENNOX 270 ir norādīta šķirne Lettisches Warmblut, labākais trīscīņas zirgs Koza Nostra ir atrodams ar šķirnes nosaukumu Latvijas Reitpferde!

Tā rezultātā Latvijas šķirnes ciltsgrāmatas reitingu konkūrā veido tikai 2 zirgi no  5 reģistrētajiem, kas visi kopā paceltu augstāk Latvijas šķirnes vietu reitingā.

Katra šķirni uzturošā organizācija jeb ciltsgrāmata var papildināt un labot savu zirgu informāciju, kas redzama publicētajos reitingos, ja sākuma datu ievade ir bijusi nepilnīga. Šobrīd LŠZAA ir atjaunojusi informāciju par visiem Latvijas šķirnes zirgiem, kas atrodami reitingos ar nepilnīgu informāciju un nosūtījusi uz WBFSH datu papildināšanai.

Nacionālajai federācijai, sportistiem, zirgu īpašniekiem un audzētājiem vēlamies atgādināt, ka Latvijas zirgu šķirnes oficiālais nosaukums, kas jāraksta sacensību pieteikumos ir LS (Latvijas, iespējams drīz tiks labots uz Latvijas siltasinis) un starptautiskais nosaukums LWB (Latvian Warmblood).

Jūlija reitingi (2015)

Latvijas šķirne ciltsgrāmatu reitingā:

Konkūrs:

52.vietā ar zirgu LENNOX 270, dzimis Tērvetes ZA kā Šikais no Le Champ un Kongas no Calando IV un CORINTE, audzētājs Aija Luse, no Cattio HL249 un Hondas no Hamlets T49.

Iejāde:

32.vietā ar zirgu ARLEKINO, dzimis Burtnieku ZA no Aromāts un Glukozes no Gudvils.

Latvijas šķirnes zirgi reitingā:

Iejāde:

266.vietā ARLEKINO, dzimis 2006.gadā Burtnieku ZA no Aromāts un Glukozes no Gudvils.

573.vietā REDFORD 2, dzimis 1997.gadā Baltkrievijā no Homers un Dobrohodka no Draugs.

Konkūrs:

1016.vietā KS CORADINA, dzimusi 2007.gadā „Zviedru Birzes zirgi” no Corlensky G un Cairasine no Cardento.

3682.vietā LENNOX 270, dzimis Tērvetes ZA kā Šikais no Le Champ un Kongas no Calando IV.

3682.vietā GLEDIS, dzimusi Burtnieku ZA? 2003.gadā no Geron un Amazone no Absinth. (nesakrīt dati, zirgus nav atrodams)

3682.vietā CORINTE, audzētājs Aija Luse, no Cattio HL249 un Hondas no Hamlets T49.

3682.vietā GĪRS 5, dzimis Kocēnu ZA 2000.gadā no Guido un Horezma no Hamlets TR.

Trīscīņa:

2893.vietā KOZA NOSTRA, dzimusi 2005.gadā no Calderon un Norvegija  no Nordiks.

3959.vietā OXFORD, dzimis 2003.gadā no Safrans un Oha no Obrad (nesakrīt dati, zirgs nav atrodams)

WBFSH/FEI reitingi 2015

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums