Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes kumeļu skate – 5.augustā


Pirmo reizi Latvijā – kumeļu skate testa versijā – LŠZAA startup!
🆕 Var pieteikties zirgu audzētāji, kuri vēlās demonstrēt savus 2023.gadā dzimušos kumeļus, kā arī piedāvāt pārdošanai.
Dalībnieki – saskaņā ar audzēšanas programmu iegūtie Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes kumeļi (dzimuši 2023. gadā) kopā ar māti, kuri ir apzīmēti un reģistrēti Lauksaimniecības datu centra reģistrā.
Dalības maksa 20.00 eur/par kumeļu.
Kumeļu skates tiek rīkotas Eiropā un citur pasaulē, arī pie mums kaimiņos Lietuvā. Skate ir pirmā vieta, kur jaunais zirgs tiek publiski prezentēts un novērtēts. Šādā veidā arī zirgu īpašnieki un audzētāji var gūt atpazīstamību, bet sportistiem ir iespēja atrast sev potenciālus sporta zirgus nākotnei.
Ar prieku paziņojam, ka vērtēšanas komisijā mums pievienosies kolēģi no Igaunijas sporta zirgu audzētāju asociācijas (ESHBS), konkrēti Astra Nilk.
Astra Nilk pati ir audzētāja un darbojas kā vērtēšanas eksperts ESHBS kopš 2003.gada, viņa vērtē arī Arābu pilnasiņui šķirnes zirgus kopš 2008.gada. 2009.gadā viņa uzsāka pasniegt mācības zirgkopībā Lauksaimniecības profesionālās izglītības centrā, kā arī vadījusi neskaitāmus seminārus par zirgu lineāro profilēšanu un sporta zirgu ģenētiku. Viņa arī ir izstrādājusi vērtēšanas datorsistēmu Equiscoring.
Šobrīd Astra Nilk studē maģistra zinātņu programmā Igaunijas dabaszinātņu universitātē un ir piedalījusies daudzos WBFSH semināros par lineāro profilēšanu kopā ar kolēģiem no LŠZAA.
Lūdzam nevilcināties ar oficiālo pieteikšanos pasākumam šeit – https://forms.gle/NDEJMgXJT2mx4qmD9
Skatītāji – ikviens, kuram interesē pasākums. Darbosies bufete!
Laipni aicināti arī atbalstītāji, piedaloties arī ar saviem stendiem! 🙏
Pieteikumus gaidām līdz 1.augustam, bet jo ātrāk, jo labāk.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums