Gatavojot informatīvo materiālu izstādei Helsinkos, paralēli izveidojās stāsts par veiksmīgākajiem Latvijas siltasiņu šķirnes zirgiem, kuri pārcēlušies uz dzīvi un startiem Baltkrievijā.

Kā izcilākie jāmin Redfords, Gulbis, Arlekino, Kraislers un Zodiaks.

Arlekino – startu vēsture FEI

arlekino1

  1. gadā CDI3* Zhashkov sešgadīgo zirgu konkurencē uzvarēja Burtnieku zirgaudzētavā dzimušais Arlekino (no Aromāts un Glukoze no Gudvils), ar rezultātu 72,20%, apsteidzot 2011. gadā PSI izsolē par 1,1 mlj. eiro iegādāto HN šķirnes ērzeli Der Designer, kas palika otrajā vietā ar rezultātu 71,60%. 1362  punkti, 220.vieta iejādē Rolex/WBFSH reitingā, pārstāvot Latvijas siltasiņu šķirnes zirgu (LWB) ciltsgrāmatu.

Redford 2 – startu vēsture FEI

Redford

Dzimis 1997.gadā Baltkrievijā no Homers un Dobrohodka no Draugs, reģistrēts kā Latvijas šķirnes zirgs. Rolex/WBFSH reitingā iejādē ieņem 639.vietu ar 210 punktiem, pārstāvot Latvijas siltasiņu šķirnes zirgu (LWB) ciltsgrāmatu.

Gulbis – startu vēsture FEI

Gulbis_Cavaladia

Burtniekos 2001. gadā dzimušais Gulbis (Gudvils – Daile no Daions) ar baltkrievu jātnieci Svetlanu Loiko izcīnījis divas otrās vietas Krievijas čempionātā un 2011. gadā uzvarējis CDI3* Zhashkov Grand Prix. FEI  pārstāv Latvijas siltasiņu šķirnes zirgu (LWB) ciltsgrāmatu.

Kraislers – startu vēsture FEI

kraisler

Tērvetes zirgaudzētavā 2001. gadā dzimušais Kraislers (no Concord – Aragva no Alamo) ar baltkrievu jātnieci Jekaterinu Jefremovu 2010. un 2011. gadā uzvarēja Krievijas komandu čempionātā (individuālā vērtējumā) un 2011. gada CDI3* Žaškovā – otrā vieta.

Zodiaksstartu vēsture FEI

Dzimis 2008.gadā no Zidane Velvet (KWPN) un Askonas – Smiltenes lauksaimniecības tehnikumā audzētās ķēves, kas savlaik ar jātnieku Reini Jurašu startējusi starptautiskō sacensību konkūra maršrutā ar šķēršļu augstumu 150 cm (CSII*Rīga 2006). Ar Zodiaku startē tā pati Baltkrievijas sportiste, kas ar Arlekino – Hanna Karasiova. Sportiste portālam eurodressage.com atklājusi, ka viņas visi deviņi audzēkņi ir nākuši no Latvijas, respektīvi – tie ir Latvijas siltasiņu šķirnes zirgi, un viņa vienmēr jaunu zirgu meklējumos skatienu vērš uz Latviju, kur var iegādāties izcilus sporta zirgus.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums