Krustpils kauss 2020 popularizē LSB – braucamā tipa zirgus

Mīļdzīvnieku biedrības organizētajās sacensībās jātnieku sportā “Krustpils novada kauss 2020” 15. augustā norisinājās šajā sezonā vienīgais konkūra maršruts braucamā tipa zirgiem, ko ar piemiņas balvām atbalstīja arī LŠZAA.

Šogad dalībnieku skaits nebija liels, vien pieci jātnieki ar Latvijas siltasiņu šķirnes braucamā tipa zirgiem. Uzvaru 2A maršrutā ar šķēršļu augstumu 60 cm, ļoti precīzi iekļaujoties “ideālajā laikā”, izcīnīja Vita Radvilaviča, pārstāvot Interešu klubu Henomele, ar sev piederošo septiņus gadus veco ķēvi Darfu (t.Domino LS1838, mt. Golrings L1460) – skates “Nacionālais dārgums 2020” uzvarētāju ķēvju konkurencē. Darfas audzētājs ir Pēteris Miķelsons. Darfa ir liela auguma, harmoniski veidota, eleganta, tipiska ķēve, kuras izcelsme apkopo nozīmīgākās šķirnes līnijas. Darfa ir ne vien iejāta, bet arī iebraukta.

2.vietu maršrutā izcīnīja Lielkažoki 1 jātniece Megija Milne ar 12 gadus veco Gloriju (t.Gabriels LS1623, mt. Vims Bims L1507). Glorijas īpašniece ir Sarmīte Strazdiņa, audzētāja – Līga Rezgale-Reidzāne. Glorijas mātes pusē ir arī Hanoveras un Traķēnes šķirnes ietekme, kas ļoti tipiskajai braucamā tipa ķēvei dod vairāk temperamenta. Gloriju saimniecībā izmanto vispusīgi – gan jātnieku apmācībai, gan lauksaimiecības darbos.

3.vietā ierindojās Liāna Stulpiņa (JSK Eridana) ar temperamentīgo, sešus gadus veco Didy (t.Danzis LS2095, mt. Akots L1201). Didy īpašniece ir Līga Stulpiņa, audzētājs – ZS Skārberģi. Didy izcelsme apkopo Gaida radniecīgo grupu, Spēkoņa, Juveela un citas nozīmīgas šķirnes līnijas. Didy tēva tēvs Diploms ir viegla tipa ērzelis, kura pēcnācēji pārmanto sportiskas darbaspējas, arī Didy mātes tēvs Akots bija apveltīts ar labām gaitām. Didy ir ļoti enerģiska, to parādot arī maršrutā.

Ar 4.vietu nācās samierināties Mīļdzīvnieku komandas pārstāvei 12 gadus vecajai Megijai (t.Muskats L1529, mt. Gulivers L1105) ar jātnieci Katrīnu Vīgupi. Megijas audzētājs ir SIA “Fito AL”, īpašnieks IK “Krustpils putni”. Arī Megijai ir enerģisks temperaments, viņa pārstāv reto Markgrāfa līniju, kurai pašreiz ir tikai viens turpinātājs. Megijas tēva Muskata izcelsme apkopo virkni izstāžu un darbaspēju pārbaužu uzvarētāju, tostarp arī Muskata tēvs Miljons bija Vissavienības vilkšanas izturības sacensību čempions. No Megijas iegūts viens pēcnācējs ģenētisko resursu saglabāšanas programmas ietvaros.

Maršrutā piedalījās arī četrus gadus vecs Kru-Kru līnijas pārstāvis Kilimandžaro ar jātnieci Agniju Mudīti Gūtmani, pārstāvot Mīļdzīvnieku biedrību. Kilimandžaro audzētājs ir ZS Cucuļi, īpašniece Iveta Zvīdriņa. Kilimandžaro šī bija pirmā pieredze konkūra sacensībās. Kilimandžaro tēvs ir vienīgais Kru-Kru līnijas vaislas ērzelis Kingstons LS1772, savukārt mātes pusē ir Traķēnes šķirnes ietekme. Mātes māte Tonija-Tokija apvieno Juveela, Flagmaņa, Zengera un citas nozīmīgas šķirnes līnijas. Īpašniece Kilimandžaro raksturo kā ļoti labdabīgu, uzticamu, apveltītu ar mierīgu, nosvērtu temperamentu. Jaunzirgs ir arī iebraukts.

Sacensības konkūrā braucamā tipa zirgiem tiek organizētas ar mērķi demonstrēt braucamā tipa zirgu universālās darbaspējas, parādīt sabiedrībai šī tipa zirgus kā piemērotus amatieriem un jaunajiem jātniekiem, kas vienlaikus var būt palīgi gan lauku darbos, gan arī uzticami partneri sacensību laukumā.

Sagatavoja Laine Orbidāne

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums