Kā mums gāja jauno zirgu audzētāju Pasaules čempionātā 2024


Latvijas jauniešu komanda atgriezusies no Pasaules čempionāta Jaunajiem zirgu audzētājiem World
Breeding Federation for Sport Horses International Young Breeders World Championships!

Pasaules čempionāts norisinās reizi divos gados, šoreiz Dānijā, Stutteri Ask zirgaudzētavā. Pasaules
čempionāts ir vieta, kur smelties zināšanas, gūt iedvesmu, iepazīt citu sporta ciltsgrāmatu pieredzi, ar
pārliecību parādīt sevi un dibināt jaunus, noderīgus kontaktus nākotnei.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāvēja jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadu vecumam divās vecuma
grupās. Komandas trenere – Laine Orbidāne.

Junioru komanda (16 – 20 gadi):

𝑩𝒆𝒂𝒕𝒓𝒊𝒔𝒆 𝑩𝒂𝒍𝒂𝒎𝒂 (JJS)
𝑬𝒗𝒆𝒍𝒊̄𝒏𝒂 𝑽𝒂𝒏𝒂𝒈𝒂 (Valmiermuižas jātnieku skola)
𝑺𝒂𝒏𝒊𝒕𝒂 𝑷𝒐𝒎𝒆𝒓𝒂𝒏𝒄𝒆 (Bebrenes VP vidusskola)
𝑳𝒂𝒖𝒓𝒂 𝑨𝒎𝒂𝒏𝒅𝒂 𝑻𝒖𝒓𝒌𝒆̄𝒗𝒊𝒄̌𝒂 (Valmiermuižas jātnieku skola)
Senioru komanda (21 – 26 gadi):
𝑳𝒊𝒂̄𝒏𝒂 𝑺𝒕𝒖𝒍𝒑𝒊𝒏̧𝒂 (BDR Stulpiņi)
𝑴𝒂𝒅𝒂𝒓𝒂 𝑺𝒐𝒎𝒂 (Z/s Mežvidi)
𝑷𝒂𝒖𝒍𝒂 𝑲𝒍̧𝒂𝒗𝒊𝒏̧𝒂 (Bebrenes VP vidusskola)
𝑬𝒗𝒊𝒕𝒂 𝑱𝒂𝒏𝒔𝒐𝒏𝒆 (Mīļdzīvnieku biedrība)

Pirmajā dienā, uzreiz pēc ierašanās čempionāta vietā, jaunieši veica teorijas testu par dažādiem ar zirgkopību saistītiem jautājumiem – zirgu ēdināšanu, zirgu turēšanu un kopšanu, veterināriju un reprodukciju, sporta industriju un WBFSH ciltsgrāmatu reitingiem. Testu bez kļūdām veica un godalgu saņēma Beatrise Balama. Labi testā veicās arī Liānai Stulpiņai un Sanitai Pomerancei.

Otrajā sacensību dienā norisinājās sporta zirgu eksterjera vērtēšana, Turn-out konkurss junioru komandām un zirga demonstrēšana pie rokas senioru komandām. Eksterjera vērtēšanā no Latvijas komandas junioru konkurencē lielisks rezultāts Evelīnai Vanagai, no senioru komandas vislabāk veicās Liānai Stulpiņai.

Atzinīgi tika novērtēts mūsu komandas darbs zirga sagatavošanai demonstrēšanai jeb turn-out, kur zirga sakopšana bija veicama, izmantojot minimālu inventāru un bez palīglīdzekļiem, ko konkursa laikā stingri uzraudzīja žūrija.

Jāatzīmē, ka pirms diviem gadiem mūsu juniores svinēja uzvaru šajā disciplīnā, tad šoreiz pietrūka vien 0,5 balles līdz godalgai 15 komandu konkurencē, paliekot 4.vietā. Ar 10 ballēm tika novērtēts Latvijas komandas krēpju pinums un komandas iesaiste.

Zirga prezentēšanā pie rokas (in-hand) disciplīnā no senioru komandas labs sniegums Madarai Somai – atzīme visās fāzēs ne zemāk par 8 ballēm.

Trešajā čempionāta dienā jaunieši vērtēja zirga darbaspējas brīvajās kustībās un lēciena tehniku. No senioru komandas vislabākie rezultāti Liānai Stulpiņai, no junioru – Sanitai Pomerancei. Kopumā jaunieši vērtēja darbaspējas pieciem jaunzirgiem.

Trešajā sacensību dienā turn-out konkursā piedalījās senioru komanda, bet junioru komanda šajā laikā sacentās zirga prezentēšanā pie rokas. Augsts vērtējums senioru komandas meitenēm turn-out disciplīnā no žūrijas gan par zirga apmatojuma kopšanu, gan krēpju pinumu, tomēr visaugstāko novērtējumu meitenes saņēma par komandas darbu.

Komandas pārsteigums bija juniore Laura Amanda Turkēviča, kas izlasē iesaistījās pēdējā brīdī un sasniedza labāko rezultātu no junioru komandas zirga prezentēšanā.

Tiesneši pozitīvi novērtēja dalībnieces sniegumu, atzīmējot labu zirga kontroli, īpaši rikšu gaitā vērtēšanas trijstūrī. Jāatzīst, lielākā daļa zirgu bija jauni un temperamentīgi, un prasīja no meitenēm prasmes, drosmi un spēku.

Laurai arī augstākais sasniegums no Latvijas komandas visu disciplīnu kopvērtējumā. Tomēr visvairāk punktus komandai šogad guva senioru komandas pārstāve Liāna Stulpiņa, kura iepriekšējā čempionātā pirms diviem gadiem startēja junioru konkurencē.

Dienas ietvaros jaunieši klausījās arī lekciju par zirgu ēdināšanu, bet pēdējā čempionāta dienā devas ekskursijā pa Stutteri Ask zirgaudzētavu un Højgård zirgu klīniku.

Kā atzīst paši Latvijas komandas pārstāvji, čempionāts ļāva paskatīties uz sporta zirgu audzēšanu no cita skatu punkta un deva lielisku pieredzi, ļoti novērtējot savas komandas biedru atbalstu un pozitīvo noskaņojumu visa čempionāta garumā.

 

𝐷𝑎𝑙𝑖̄𝑏𝑎 𝑝𝑎𝑠𝑎𝑢𝑙𝑒𝑠 𝑐̌𝑒𝑚𝑝𝑖𝑜𝑛𝑎̄𝑡𝑎̄ 𝑛𝑜𝑡𝑖𝑒𝑘 𝑣𝑎𝑙𝑠𝑡𝑠 𝑎𝑡𝑏𝑎𝑙𝑠𝑡𝑎 𝑝𝑎𝑠𝑎̄𝑘𝑢𝑚𝑎 „𝐴𝑡𝑏𝑎𝑙𝑠𝑡𝑠 𝑑𝑧𝑖̄𝑣𝑛𝑖𝑒𝑘𝑢 𝑑𝑎𝑟𝑏𝑠𝑝𝑒̄𝑗𝑢 𝑢𝑛 𝑔̧𝑒𝑛𝑒̄𝑡𝑖𝑠𝑘𝑎̄𝑠 𝑘𝑣𝑎𝑙𝑖𝑡𝑎̄𝑡𝑒𝑠 𝑝𝑜𝑝𝑢𝑙𝑎𝑟𝑖𝑧𝑒̄𝑠̌𝑎𝑛𝑎𝑖” 𝑖𝑒𝑡𝑣𝑎𝑟𝑜𝑠.
𝐴𝑡𝑏𝑎𝑙𝑠𝑡𝑎 𝑍𝑒𝑚𝑘𝑜𝑝𝑖̄𝑏𝑎𝑠 𝑚𝑖𝑛𝑖𝑠𝑡𝑟𝑖𝑗𝑎 𝑢𝑛 𝐿𝑎𝑢𝑘𝑢 𝑎𝑡𝑏𝑎𝑙𝑠𝑡𝑎 𝑑𝑖𝑒𝑛𝑒𝑠𝑡𝑠
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums