Jāņa Amantova piemiņai


Š.g. 12.novembrī 87 gadu vecumā mūžībā aizgājis ilggadējs zirgaudzētājs  un Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācijas biedrs JĀNIS AMANTOVS.

Daudzus gadus Jānis Amantovs strādāja Talsu rajona bijušajā padomju saimniecībā “Lubezere” par iecirkņa priekšnieku un pārzināja šķirnes zirgu fermu. Pateicoties viņam, saimniecībā bija izveidots labs Latvijas šķirnes ķēvju ganāmpulks un tā bija viena no spēcīgākajām šķirnes zirgu audzēšanas saimniecībām Kurzemes pusē.

Pēc visiem šiem ilgajiem, nebūt ne vieglajiem, darbā pavadītajiem gadiem, pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, Jānis Amantovs  nodibināja nelielu zemnieku saimniecību “Reipodi”, Valdemārpils novadā, kur viņam radās iespēja turēt nedaudzus, paša audzētos zirgus. Viņš palika uzticīgs Latvijas šķirnes braucamā tipa zirgiem un viņa ganāmpulkā ir trīs ģenētisko resursu ķēves, vismīļākā no tām bija jaunā, paša audzētā ķēve Debija.

Jānis uzskatīja, ka zirgs ir jāaudzina ar labestīgu attieksmi. Pēdējos gados slimības dēļ Jānis  vairs nespēja aprūpēt savus zirgus, tomēr bija prieks reizēm paraudzīties, kā spriņģo mazie kumeliņi. Mierinājums bija arī tas, ka mazdēls Jānis uzņēmās rūpes par zirgiem, lai arī brīžiem pārņēma domas, vai mazdēlam, kā jaunās paaudzes cilvēkam, pietiks  sīkstuma un  izturības, lai turpinātu viņa iesākto darbu.

Jānis Amantovs mums paliks atmiņā  kā stalts vīrs, kurš satikšanās brīžos sasveicinājās  ar ciešu rokas spiedienu, vīrs, kurš darba tikumu vērtēja  visaugstāk par visu.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Jāņa Amantova ģimenei, piederīgajiem un draugiem.

Atvadīšanās no Jāņa Amantova, šo ceturtdien, 19.novembrī plkst. 14.00 Valdemārpils kapu kapličā.

 

Sagatavoja Dzintra Puriņa

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums