Iznācis “Latvijas Lopkopis” februāra numurs


Žurnāla “Latvijas Lopkopis” februāra numurā Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama intervijā skaidro, kāpēc konkurences uzraugi jaunākajā pētījumā par piena tirgu nav atklājuši aizliegtas vienošanās, un, kādi ir secinājumi kopumā. Žurnālā varēsiet uzzināt arī “Sējēja” laureāta bioloģiskajā lauksaimniecībā, Stelpes pagasta z/s “Ozoli” saimnieka Andra Kalniņa pieredzes stāstu. „Ozolos” precīzi īsteno pirmās brīvvalsts laika viensētas modeli, kuras pamats ir pilns saimniekošanas cikls, kas neprasa papildu resursus, tātad ir ekonomisks.

Savlaicīgi gatavojoties ganību sezonai, žurnāls uzsāk rakstu sēriju par zālāju gatavošanu un kopšanu. Šajā numurā LLKC augkopības konsultantes Anitas Anševicas ieteikumi daudzgadīgo zālāju sēklu maisījumu izvēlei. Savukārt LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere izvērtējusi aizvadītā gada rezultātus piena ganāmpulku izaugsmē. Aitkopjiem lieti noderēs Saldus veterinārās klīnikas veterinārārstes Daces Trupānes ieteikumi ganāmpulka veselības nodrošināšanai. Žurnālā arī saruna ar Liellopu izsoļu nama vadītāju Kasparu Ādamu par liellopu nobarošanas perspektīvām, savukārt par metodi, kas palīdz izvēlēties pareizus seglus, stāsta “Ercenu” staļļa saimniece Ilze Saļma.

Kā parasti žurnālā arī jaunākās ziņas no pasaules piena un gaļas tirgiem, padomi lopkopjiem, ieteikumi pašu saimnieku veselībai, joki un recepte, ko šoreiz sagādājusi biedrības “Zemnieku saeima” eksperte Ligita Bite.

Žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas pasts” pasta nodaļās visā Latvijā (abonēšanas indekss 2044), kā arī iegādāties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums