Latvijas komandas spēcīgi pārstāv LWB šķirni WBFSH jauno zirgu audzētāju pasaules čempionātā

Latvijas jauno zirgu audzētāju komanda, kas darbojas LŠZAA paspārnē, pirmo reizi piedalījās WBFSH jauno zirgu audzētāju pasaules čempionātā (World Championship for Young Breeders) kas norisinājās Nīderlandē, Nacionālajā jātnieku sporta centrā Ermelo no 7.-10.jūlijam. Čempionātā jaunieši no 20 ciltsgrāmatām triju dienu garumā sacentās četrās disciplīnās, veicot teorijas testu, darbaspēju vērtēšanu, eksterjera vērtēšanu un zirga demonstrēšanu pie rokas.

Vairāk par WBFSH jauno zirgaudzētāju asociāciju (International Young Breeders Association) – https://www.wbfsh.com/iyb

Lai Latvijas siltasiņu zirgu šķirni pārstāvošā komanda apgūtu nepieciešamās zināšanas un prasmes, gandrīz gada garumā LŠZAA, piesaistot lektorus no dažādām jomām, organizēja mācības gan tiešsaistē un klātienē.

LŠZAA kļuvusi arī par Starptautiskā Jauno zirgu audzētāju organizācijas (IYB) biedru, kas darbojas Pasaules sporta zirga audzētāju federācijas (WBFSH) pakļautībā.

WBFSH jauno zirgu audzētāju čempionāta (World Championship for Young Breeders) kopvērtējumā Latvijas komanda (LWB – Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes ciltsgrāmata) ieguva 14.vietu 20 komandu konkurencē.

Par pasaules čempioniem kļuva īri (ISH – Īrijas sporta zirgu šķirnes ciltsgrāmata) un vicečempioni Hannoveras (Hannover) šķirnes ciltsgrāmatas komanda.

Junioru komandu konkurencē LWB komanda izcīnīja 9.vietu no 18 komandu konkurences.

Kopvērtējumā junioru konkurencē četrās disciplīnās visaugstākais rezultāts Liānai Stulpiņai – 17.vieta no 71 dalībnieka vidus. Visa čempionāta dalībnieku individuālajā kopvērtējumā Liāna ierindojās augstajā 34.vietā no 139 dalībniekiem.

Vislielākais pārsteigums – junioru komandas uzvara turn-out konkursā, kur bija jāveic zirga sakopšana un prezentēšana.

Visi WBFSH jauno zirgu audzētāju pasaules čempionāta rezultāti – https://www.wbfsh.com/iyb-results-2022

Pateicamies daudzajiem atbalstītājiem – zirgu audzētājiem, kas deva iespēju jauniešiem ar lepnumu nest savas ciltsgrāmatas vārdu sporta zirgu audzētāju sabiedrībā!

Iegūta ne tikai pieredze, bet arī individuālas godalgas:

  • Teorijas testu ar maksimālajiem 100 punktiem veica junioru grupas pārstāves Beatrise Balama un Katrīna Šņore, kas izdevās tikai 22 junioriem no 71.

  • Eksterjera vērtēšanā Beatrise Balama un Katrīna Šņore iekļuva godalgotajā desmitniekā.

  • Godalgoto 6.vietu zirga demonstrēšanā pie rokas (in-hand) 71 dalībnieka konkurencē izcīnīja junioru grupas pārstāve Liāna Stulpiņa.

  • Pirmajā godalgotajā desmitniekā zirga brīvo kustību/lēciena tehnikas vērtēšanā – senioru grupas pārstāve Diāna Pelša, sacenšoties 68 jauniešu konkurencē.

Starptautiskās sacensības ir arī iespēja veidot draudzību un nākotnē, iespējams, arī sadarbību ar citu valstu jaunajiem zirgaudzētājiem, savukārt pēdējā pasākuma dienā mūsu jaunietes apmeklēja VDL zirgaudzētavu, kur tika demonstrēti izcilākie vaislas ērzeļi, kumeļi un jaunzirgi.

LŠZAA lepojas ar savas ciltsgrāmatas jauno zirgu audzētāju sasniegumiem, kā arī ar to, ka parādījām, ka spēcīgi pārstāvam un nesam pasaulē LWB vārdu – Latvijas siltasiņu zirgu šķirni!

Plašāks raksts par iespaidiem un iegūto pieredzi, sajūtām taps sadarbībā ar  žurnālu “Latvijas Lopkopis” augusta numurā.

Komandu sastāvs: juniori (15-19 gadi) – Liāna Stulpiņa, Beatrise Balama, Katrīna Šņore, Luīze Dinsdorfa,

seniori (20-25 gadi) – Diāna Pelša, Anna Šellere, Paula Kļaviņa, Sindija Samohvalova.

Komandu trenere – Laine Orbidāne.

Jauniešu apmācībā piedalījās – Laine Orbidāne, Aija Luse, Anna Veidemane, Evija Liepiņa, Krista Kliesmete, Zane Josta, Vadims Blažēvičs.

Pateicamies atbalstītājiem, kuri nodrošināja iespēju komandām segt ceļa izdevumus, kopā saziedojot 2105.00 eur:

Vita Radvilaviča

Aira Rēvele

Daiga Liepiņa

Iveta Janelsiņa

Inga Nāckalne

Inese Klestrova

Dārta Dikmane-Stūriška

Inga Kiope

Daina Pelša

Mareks Samohvalovs

Ivita Klagiša

Gita Krīgere

Sarmīte Samohvalova

Reinis un Rufina Juraši

Krista Kliesmete

HorseLinePRO

Ginta Nikolajenko

Laila Kronberga

Ilze Vilka

Madara Braslava

zs Dunāji

Ieva Tracevska

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums