Informācija zirgu īpašniekiem!

Vēlamies atgādināt, ka 1.pusgada vērtēšanas dati jāiesniedz Asociācijā līdz 01.jūnijam. Lūdzam sekot, lai visi pieteiktie zirgu būtu reģistrēti LDC!

Attiecībā uz kumeļiem un jaunzirgiem, – atbalstu saņem īpašnieks, kura ganāmpulkā zirgs ir bijis vērtēšanas laikā. Zirgam jābūt iegūtam no sertificēta ērzeļa un tīršķirnes ķēves. Krustojuma zirgiem (ar neradniecīgo šķirņu asinību, ar daļēju vai nepilnu izcelsmi) subsīdijas netiek maksātas.

Attiecībā atbalstu par augstvērtīga sertificēta šķirnes vaislas ērzeļa novērtēšanu pēc pēcnācējiem, lūdzam ērzeļu īpašniekus iesniegt Asociācijā Iesniegums atbalstam par augstvērtīga sertificēta šķirnes vaislas ērzeļa novērtēšanu pēc pēcnācējiem. Atbalsts pienākas par sertificētu ērzeli, kuram laika periodā no 2012.gada (ieskaitot) līdz 2016.gadam (līdz tekošajam datumam) ir dzimuši un LDC reģistrēti vismaz 10 pēcnācēji, turklāt kādam no pēcnācējiem (visā dzīves laikā) ir jābūt iekļautam ciltskodolā – respektīvi – kā sertificētam ērzelim vai vaislas ķēvei (jābūt reģistrētai lecināšanai vai kumeļa dzimšanai) – šie nosacījumi ir iekļauti Ministru kabineta noteikumos par valsts atbalstu un nedrīkst tikt neievēroti.

Informācija par valsts atbalstu sadaļā – Valsts atbalsts

Zirgu vērtēšanas ekspertiem ir izveidota jauna sadaļa Zirgu vērtēšana – noderīgi vērtēšanas ekspertiem, kur atrodamas vērtēšanas veidlapas un iesniegumi, šķirņu apzīmējumi un šķirnes piešķiršanas instrukcija, kas nepieciešama pie kumeļu apzīmēšanas. Šķirnes piešķiršana zirgam ir vērtēšanas eksperta kompetence un atbildība.

Tāpat kā līdz šim, visas veidlapas un iesniegumi atrodami sadaļā Biedriem – Veidlapas un iesniegumi

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums