Informācija zirgu audzētājiem – 25.martā laboratoriski apstiprināts zirgu gripas (Influenza-A) uzliesmojums

Vēlamies  Jūs informēt, ka Pārtikas un veterinārā dienesta rīcībā ir informācija, ka š.g. 25.martā laboratoriski apstiprināts zirgu gripas (Influenza-A) uzliesmojums.

Slimības skartajā zirgu novietnē tiek veikta saslimušo zirgu simptomātiska ārstēšana un izstrādāts apkarošanas plāns zirgu gripas apkarošanai. Nekavējoties uzsākta apkarošanas plāna īstenošana.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2012.gada 21.februāri Nr.127 “Noteikumi par ziņojamām, reģistrējamām un valsts uzraudzībā esošām dzīvnieku infekcijas slimībām un kārtību, kādā par tām sniedzama informācija Pārtikas un veterinārajam dienestam” zirgu gripa ir Latvijā reģistrējamā slimība. Slimības profilakses un apkarošanas pasākumi ir dzīvnieku īpašnieka atbildībā, sadarbojoties ar praktizējošo veterinārārstu.

Lai zirgus pasargātu no inficēšanās ar zirgu gripu, svarīgi:

  1. veikt zirgu vakcināciju pret zirgu gripu (īpaši zirgiem, kas piedalās sacensībās);
  2. ievērot biodrošības pasākumus – zirgu īpašniekiem, turētājiem, audzētājiem, kopējiem, veterinārārstiem, kalējiem, u.c., kas nonāk tiešā kontaktā ar zirgiem, lai iespējamu infekciju neizplatītu starp novietnēm;
  3. nekavējoties informēt praktizējošo veterinārārstu, ja rodas aizdomas par zirgu saslimšanu, lai pēc iespējas ātrāk noteiktu diagnozi un samazinātu risku izplatīt infekciju.

Zirgu gripa ir ļoti akūta, kontagioza zirgu slimība, kas izpaužas ar mainīgu drudzi un elpošanas ceļu iekaisumu. Citiem dzīvniekiem un cilvēkiem šī slimība nav bīstama. Slimie zirgi vīrusu izdala ar izelpojamo gaisu, klepojot. Inficēšanās notiek, galvenokārt, aerogēni, ieelpojot vīrusu pilienu veidā. Visefektīvākā profilakse  ir vakcinācija.

Informāciju sagatavoja Pārtikas un veterinārais dienests

Atgādinām, LJF veterinārās prasības Latvijā atrodamas šeit: http://www.leflatvia.lv/web/?id=419196

Biodrošības vadlīnijas organizatoriem un dalībniekiem šeit: http://www.leflatvia.lv/web/?id=419451

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums