Braucamā tipa vaislas ērzelis Abats startē Tartu pilsētas čempionātā pajūgu braukšanā


Jau otro gadu igauņu pajūgu braucēja Urmasa Saksa ģimenes Jāšanas sporta skolā notika Tartu pilsētas čempionāts pajūgu braukšanā, kas šoreiz notika no 17. – 18. septembrim. Uz sacensībām devās trīs pajūgu braucēju ekipāžas no Latvijas.

 

IMG_6335_foto_Anna_Liisa_Paasukene

Tartu pilsētas čempiona titulu šogad ieguva Zane Brauere un viņas palīgs Eduards Krūmiņš, kuri startēja ar astoņus gadus veco zirgu Orkāns. Vicečempiona gods Andim Pavlovskim un palīgam Kristapam Caunem, kuri sacensībās piedalījās ar Daigai Birkmanei piederošo sešus gadus veco Latvijas braucamās šķirnes ērzeli Abats, kuram šī ir pirmā sacensību sezona pajūgu braukšanas disciplīnā.

Līdz ar sacensībām čempionāta konkurencē notika divcīņas sacensības Open klasē, kur dalībnieki sacentās manēžas braukšanas un konusu šķēršļu braukšanas sacensībās. Piecu dalībnieku konkurencē uzvaru izcīnīja Anda Pavlovska un palīgs Zane Pavlovska, kuras brauca ar piecus gadus veco Latvijas šķirnes zirgu Kristāls B.

 

IMG_6324_foto_Anna_Liisa_Paasukene 

 

Andis Pavlovskis: „Uz doto brīdi zirgs braukšanai – kā jaunzirgs – ir labs. Turpinot darbu un uzkrājot sacensību pieredzi zirgs varētu uzrādīt labus rezultātus. Svarīgākais – Abats izceļas ar nosvērtu raksturu, pakļaušanos darbam, ar apmierinošām gaitām. Zirgam piemīt azartiskums, spēja strauji mainīt gaitas un uzņemt ātrumu pēc pieprasījuma, kas pajūgu braukšanā ir ļoti svarīgi. Zirgam ir tikai seši gadi, un, turpinot strādāt, pēc pāris gadiem varētu cienīgi startēt starptautiskā līmenī. Manuprāt, zirga vērtība ir nosakāma tikai darbā ar to. Izcelšanās ir svarīga, lai varētu plānot zirga perspektīvas, taču tas nav noteicošais faktors zirga spējām sportā . Izcelšanās ir līdzvērtīga nullei, ja ar zirgu netiek strādāts.

IMG_3016_foto_Pajugubrauksana.com

 

Zirgu audzētājiem un īpašniekiem vajadzētu rast iespējas savus zirgus dot braukt Latvijas pajūgu braucējiem, jo, piedaloties sacensībās Lietuvā un Igaunijā, kur satiekamies ar poļu, somu un igauņu braucējiem, par Latvijas zirgiem ir ļoti liela interese. Audzētājiem pajūgu braukšana ir lieliska iespēja gatavot un parādīt darbā izaudzētos zirgus, jo pircēja interese ir tikai par tādu zirgu, kurš sevi jau rāda darbā. Nevienam neinteresē, ka mājās ir labi zirgi, kas nekur nepiedalās. Par visiem zirgiem, ar kuriem esmu piedalījies sacensībās, poļi, igauņi un somi ir izrādījuši interesi un piedāvājuši pieklājīgas summas.

 

Man jāpasakās zirga īpašniecei Daigai Birkmanei par doto iespēju šīs sezonas noslēgumā startēt ar Abatu.”

Nelielam ieskatam par to, kā tas izskatās video no maratona šķēršļa.

Video autors Pajugubrauksana.com

 

Paldies par informāciju pajugubrauksana com

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums