Aromāta dēls Avanss Pasaules čempionātā jaunzirgiem iejādē


No šā gada 3.-7. augustam Vācijas pilsētā Verdenā notika ikgadējais Pasaules čempionāts iejādē jaunzirgiem, kurā piedalījās arī viens Latvijā audzēts zirgs – Burtnieku zirgaudzētavā dzimušais Avans no Aromāta. Kopā ar jātnieci Inesi Poturajevu tas pārstāvēja Krieviju 6 gadus veco iejādes zirgu konkurencē.

Piektdien, 5. augustā kvalifikācijas sacensībās pāris ieguva 20. vietu ar kopējo rezultātu 7.9, bet nākamajā dienā, 6. augustā „mazā” fināla sacensībās ierindojās 9. vietā ar kopējo vērtējumu – 7.82.

Stāsta Sigita Eitcena, kas vēroja tiešraidi no Verdenas:

“Kopumā vērtējot no malas, Avansa sniegums likās novērtēts neatbilstoši zemu uz pārējo konkurentu fona; zirgs nodemonstrēja dabiski plašas, enerģiskas, ritmiskas gaitas: teicamus, plašus, elastīgus soļus, atsperīgus rikšus ar plašu pakaļkāju vēzienu un labus lēkšus, kuriem nedaudz pietrūka uz augšu vērstas kustību tendences. Pozitīvi jāatzīmē arī zirga vēlme sadarboties ar jātnieku un pakļāvība, kā arī nesatricināmā nervu sistēma, kas ļāva precīzi izpildīt shēmā paredzētos elementus; nevainojamam kontaktam un galvas nostādnei gan brīžiem traucēja jātnieka rokas darbības, kopskatu salīdzinoši izbojāja jātnieces pārliekā izliekšanās no segliem, izpildot kājmaiņas. Neskatoties uz pazemo tiesnešu vērtējumu, zirgs lieliski tika galā ar FEI pārbaudījumos 6 gadus vecajiem zirgiem uzstādītajām prasībām, un jāatzīst, ka tam piemīt visas dotības, kuras, izkopjot prasmīgu treniņu procesā, varētu pavērt ceļu uz augstākā līmeņa konkurenci starptautiskajos iejādes sacensību laukumos.” 

Stāsta SIA Burtnieku zirgaudzētava direktors Jānis Jurašs, Avansa audzētājs:

“Izmantojot Avansa īpašnieku uzaicinājumu apmeklēt čempionātu, bija iespēja vērot viņu startu klātienē. Avans citu dalībnieku vidū izskatījās ļoti labi, parādīja visas trīs izcilas gaitas. Bet ņemot vērā iejādes subjektīvos vērtējumus un daudzu slavenu jātnieku un populāras vācu izcelsmes zirgu dalību, Avans netika atbilstoši novērtēts. Toties objektīvu vērtējumu varēja gūt, saņemot vairākus piedāvājumus nopirkt šo zirgu un par lielu naudu. Īpašnieki pagaidām neplāno Avansu pārdot, viņi no Burtnieku zirgaudzētavas ir iegādājušies vēl divus Avansa tiešos brāļus un liek lielas cerības arī uz tiem.”

 

Avansa starts Verdenā 2011

Avansa izcelsme

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums