Apmācību uzsākuši jaunie zirgu audzētāji

Šogad Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācija ir uzsākusi jaunu kustību jauniešiem, kļūstot par Starptautiskā Jauno zirgu audzētāju organizācijas (IYB) biedru. IYB darbojas Pasaules sporta zirga audzētāju federācijas (WBFSH) pakļautībā un par IYB biedriem var kļūt tikai WBFSH biedri – sporta zirgu ciltsgrāmatas pārstāvošas organizācijas. Nākošajā vasarā Nīderlandē, Nacionālajā Jāšanas Centrā Ermelo plānots pirmais pārbaudījums – Jauno zirgu audzētāju Pasaules čempionāts (World Championship for Young Breeders), kur Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācija plāno piedalīties ar divām jauniešu komandām, komandas treneris – LŠZAA ciltsdarba speciāliste Laine Orbidāne.

Lai komandu atbilstoši sagatavotu, jau norisinājusies priekšatlase, kur junioru konkurencē atlasīti deviņi dalībnieki, bet senioru – astoņi, un sākusies jauniešu iesaistīšana gan LŠZAA aktivitātēs, gan pamatprasmju apgūšana.

Pirmā jauno zirgu audzētāju tikšanās notika 13.augustā. Tā kā plānots jauniešus iesaistīt arī šķirnes jaunzirgu skatē Rudens Pērle 2021, Vadima Blažēviča vadībā jaunieši apguva tās iemaņas, kas nepieciešamas laukuma komandas pārstāvjiem, bet Laines Orbidānes vadībā – zirga prezentēšanu pēc IYB metodikas.

Jauno zirgu audzētāju kustība un sacensības, kas ietver teorētiskas zināšanas, prasmes zirgu demonstrēšanā un izpratni par zirgu eksterjeru un darbaspējām, radušās Vācijā, lielākoties Hanoveras zirgu šķirnes ciltsgrāmatā pirms aptuveni 20 gadiem. Ideja iesaistīt jauniešus ciltsdarbā radās Dr. Ludvigam Kristmanam (Ludwig Christman), Hanoveras šķirnes zirgu audzēšanas departamenta vadītājam, kurš savulaik viesojies arī Latvijā ar izglītojošu semināru.

Pasaules čempionāts, uz kuru plāno braukt arī LŠZAA gatavotās komandas, ietvers teorijas testu, brīvā lēciena vērtēšanu, eksterjera vērtēšanu un zirga demonstrēšanu pie rokas, tāpēc plānota gan teorētiska, gan praktiska apmācība. Sacensības notiek komandās – jaunieši no 15 līdz 19 gadu vecumam (juniori) un jaunieši no 20 līdz 25 gadu vecumam (seniori), katru komandu pārstāv četri cilvēki.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums