Apbalvo braucamā tipa zirgus Henomeles kausā

Sacensībās jātnieku sportā šķēršļu pārvarēšanā Henomeles kauss 2019, kas norisinājās 31. augustā Madonas novada Liezēres pagastā, Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācija apbalvoja dalībniekus, kuri startēja ar Latvijas siltasiņu šķirnes braucamā tipa zirgiem.

Pirmajā sacensību maršrutā ar šķēršļu augstumu 60 cm ar “ideālo” laika normu, kas tika organizēts īpaši braucamā tipa zirgu popularizēšanai, piedalījās gan tikai četras braucamā tipa ķēves, taču visas no tām – iekļautas šķirnes ģenētiskajos resursos, ar labi izteiktu šķirnes tipu.

Braucamo zirgu konkurencē uzvarēja Denīze Truksne ar 11 gadus vecu ķēvi Glorija no Lielkažoki 1. Glorijas  audzētāja ir Līga Rezgale, īpašniece – Sarmīte Strazdiņa. Glorijas tēvs ir ģenētiskajos resursos iekļautais Gaida radniecīgās grupas ērzelis Gabriels no Gredzena, savukārt Glorijas māte Varavīksne līdztekus braucamā tipa zirgu asinībai apvieno arī Hanoveras un Traķēnes šķirnes ietekmi.

2.vietu ieguva sacensību organizatore Vita Radvilaviča ar sešus gadus veco Darfu. Darfas audzētājs ir Pēteris Miķelsons Limbažu novadā. Darfas tēvs ir Spēkoņa līnijas ērzelis Domino, kas pārstāvēja retāku līnijas zaru. Darfas izcelsme apkopo nozīmīgākās šķirnes līnijas – Ammon, Gotenfirsta, Kru-Kru, Spēkoņa, Juveela un citas. Darfas pirmā sacensību pieredze bija tikai šovasar Krustpils kausā, kur viņa jaunzirgu konkurencē 60 cm maršrutā ieguva 2.vietu.

3.vietā ierindojās Monta Kupča ar piecus gadus veco Gravīru. Gravīras audzētāja un īpašniece ir Ligita Harčevska. Gravīras tēvu Grimu savulaik maestro Raimonds Pauls pasniedza kā dāvanu tā saucamajai Breša zemnieku saimniecībai Kalniņi, kur ērzelis nodzīvoja līdz 27 gadu vecumam.  Gravīras māte – Valtra no Vivata, kuras izcelsmē lielākoties gan dominē Spēkoņa līnijas ietekme. No Gravīras jau atražots viens pēcnācējs atbilstoši braucamā tipa zirgu saglabāšanas prasībām.

4.vietā ierindojās Liāna Stulpiņa ar piecgadīgo ķēvi Didy, kuras audzētājs – ZS Skārberģi, īpašniece Līga Stulpiņa. Didy tēvs ir ērzelis Danzis no Diploms, māte – Amata no Ammon līnijas ērzeļa Akots.

LŠZAA izsaka pateicību sacensību organizatorei Vitai Radvilavičai par izrādīto iniciatīvu braucamā tipa zirgu popularizēšanā, organizējot atsevišķu sacensību maršrutu Latvijas siltasiņu šķirnes braucamā tipa zirgiem. Jātnieki ar braucamā tipa zirgiem Henomeles kausā tika apbalvoti arī 2017.gadā

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums