Piekto reizi aizvadīta skate “Rudens Pērle”. Rezultāti

24.oktobrī SC “Kleisti” norisinājās jau piektā pēc kārtas Latvijas siltasiņu šķirņes sporta tipa jaunzirgu skate “Rudens Pērle 2022”.

Kopā dienas ietvaros zirgu audzētāji un īpašnieki demonstrēja 33 trīs un četrus gadus vecus jaunzirgus, (atsevišķas klases ķēvēm un ērzeļiem/kastrātiem), kuri bija izgājuši priekšatlasi no kopumā 60 pieteiktajiem dalībniekiem.

Demonstrētos zirgus vērtēja trīs ekspertu komisija – divi pieaicinātie ārzemju eksperti no Somijas un  sertificēta zirgu vērtētāja Agrita Bokuma.

Par “Rudens Pērles 2022” labāko jaunzirgu tika nominēta 4-gadus vecā ķēve Casanova (Call me Black – Rektors), kura ieguva visaugstākos kopvērtējuma punktus (93) no visiem 33 zirgiem un arī noslēguma ringā eksperti to nosauca par labāko. Casanovas audzētājs ir SIA Burtnieku zirgaudzētava, īpašnieks Sergejs Zikovs.

Otrais labākais zirgs skatē bija Arnica (Aromāts – Rektors), audzētājs un īpašnieks SIA Burtnieku zirgaudzētava, iegūstot 92.5 punktus, tādejādi tikai par 0.5 punktiem atpaliekot no pirmās vietas.

Kā trešais skatē tika novērtēts Elladas Kazašvili audzētais Angel Volador (Akapulko – Rainy Day Blues), iegūstot 91.5 kopvērtējuma punktus.

Eksperti dāsni vērtēja lēcienus, – trīs zirgiem to lēciena tehniku novērtējot ar 10 ballēm – Casanova, Arnica un Lasconti Spin (Lacapo – Calliano), kura audzētājs ir z/s Zviedru Birzes zirgi (Rūta Rasiņa), bet patreizējā īpašniece Baiba Sirmele.

Par lēciena kapacitāti maksimālās 10 balles ieguva vēl vairāk zirgu – Casanova, Arnika, Angel Volador. Lasconti Spin, Akord Dancer (Aromāts – Autors), audzētājs un īpašnieks SIA Burtnieku zirgaudzētava un Gūder Criss (Gaultjērs  -Cattio), audzētājs SIA Zirgaudzētava Kocēni, īpašniece Ieva Krieviņa.

Labākās soļu gaitas (9 – 10 balles) uzrādīja – Casanova, Arnica, Angel Volador, Lasconti Spin, Casfito (Carleone – For Edition), audzētājs un īpašnieks Aldis Melkins un Fatima (FUMO TWIRRE MP – SERRANO), audzētāja un īpašniece Indra Neretniece.

Visaugstāk rikšu gaita tika novērtēta 3-gadīgo ķēvju klases uzvarētājai Demilla Royal (Don Royal – Mardrepors), audzētāja un īpašniece Jolanta Dukaļska.

Lēkšu gaita ar 9 ballēm novērtēta – Arnica, Casfito, Akord Dancer, Fandango (Friscati – Indorado), audzētāja Anita Palma, īpašniece Sabina Mutule, Demilla Royal un Avagards (Acord Plus – Galfarro), audzētāja un īpašniece Ellada Kazašvili.

Šogad kā jauna vērtējamā pazīme tika pievienota – attieksme. Attieksme pret darāmo darbu, pret jaunu vietu un kopējā. Maksimālās 10 balles ieguva Casanova, Arnica, Lasconti Spin, tikai par 0.5 punktiem atpalika Gūder Criss, Circadian (Cascol Z – Salana Radiants), audzētājs un īpašnieks Inese Reine. Daudziem zirgiem attieksme tikai novērtēta ar 8 un 9 ballēm, kas nozīmē  “ļoti labi” un “teicami”. No tā varam spriest, ka zirgi tiek nopietni gatavoti skatei un attiecīgi labais vērtējums nav nejaušība.

Protams, vienmēr ir risks – kā zirgs uzvedīsies svešā vietā, nepierastos apstākļos, kad apkārt ir daudz cilvēki, dekorācijas, stresa situācija – kādam tā var nebūt “viņa diena” un tas arī dažos gadījumos parādījās. Bija zirgi, kas priekšatlasē sevi bija parādījuši daudz veiksmīgāk, nekā bija sniegums skatē, kā arī otrādi un tas ir tikai dabiski, jo zirgi un to temperamenti ir dažādi.

Jāatzīmē vairākas zirgu demonstrētāju komandas, kuras bija pārdomāti un profesionāli izvēlējušās apģērba stilu, kas ļāva secināt, ka kopējais pasākuma līmenis turpina augt.

Rezultāti pa jaunzirgu klasēm

Kopvērtējums RP 22

Pasākuma organizēšanā ir iesaistīti daudzi cilvēki, uz kuriem var paļauties un rēķināties ar darba kvalitāti – tā ir laukuma komanda, brīvprātīgie dažādiem palīgdarbiem, stjuarti, tehniskais sekretārs un vērtētāji un atbalstītāji.

Tradicionāli, skates laikā notika pasākuma tiešraide YouTube kanālā, kuru mums nodrošina Tiešraides Tev, pasākuma gaitu fotografēja atzīti fotogrāfi Laura Skuja Photography un Anastasija Popova – equestrian photography, un ir iespēja iegūt kvalitatīvus prezentācijas materiālus turpmākajam darbam ar mārketingu katram dalībniekam.

Organizējot un piedaloties nozares popularizēšanas pasākumos, mēs kopā augam – gan audzētāju organizācija, gan audzētāji un zirgu īpašnieki. Vēlamies šo kvalitātes “latiņu” turēt augstu, tāpat kā Latvijas siltasiņu šķirnes zirgu labo slavu, to arvien vairojot.

Pateicamies par ieguldīto darbu un izturību visai skates “Rudens Pērle 2022” organizēšanas komandai, kā arī visiem zirgu audzētājiem par ieguldījumu zirgu audzēšanas attīstībā Latvijā.

Pateicamies mūsu atbalstītājiem Marstall & TRM Latvia, Havens Latvija, Vesels zirgs, Lytagra Latvija, Latvian Horsemarket, Eggersmann Latvija, Zirgu Stallis, HorseLine PRO un personīgi Elīna Skudra, Zirglietu veikals/Tack store Ippeas.

Šādas skates organizēšana nebūtu iespējama bez Zemkopības ministrijas finansiālā atbalsta, jo pasākums tiek organizēts valsts atbalsta pasākuma „Atbalsts dzīvnieku darbspēju un ģenētiskās kvalitātes popularizēšanai” ietvaros.

Un visbeidzot, bet vissvarīgākais –  pateicamies zirgu audzētājiem un īpašniekiem, kuri piedalās šajā pasākumā, audzē un sagatavo zirgus, lai kopā popularizētu mūsu lielāko vērtību – Latvijas siltasiņu šķirnes zirgu.

Skate “Rudens Pērlei” nav tikai par vērtēšanu – tai ir vēl cita pievienotā vērtība. Šī ir lieliska platforma zirga reklāmai un turpmākajam mārketingam. Esam saņēmuši ziņas, ka tieši pēc skates tiek izteikti piedāvājumi iegādāties konkrēto zirgu, pirms vēl tas sācis nopietnu sacensību karjeru un tā cena ir strauji augusi.

Skaistie pasākuma mirkļi:

Foto –  Anastasija Popova  https://failiem.lv/u/265adh8wb

Foto – Laura Skuja   https://photos.app.goo.gl/gjgHTBx4YdS1QEGL8

Šeit tiešraides ieraksts:
https://www.youtube.com/watch?v=lnKm72Ucpwk

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums