6.jūnijā norisinājās Lauka diena demonstrējumam par dažādu līniju LSB ērzeļu pēcnācēju kvalitātes salīdzinājumu selekcijas efektivitātes noteikšanai

💚 Laikā, kad sportisti izvēlās kā savu partneri arvien “asinīgākus” zirgus, kur nepieciešamas jau advancētas prasmes, un sporta zirgu audzēšanā tiek izmantotas pasaulē atzītas izcelmes, kas bieži vien prasa arī profesionālakas iemaņas no jātnieka, nepietiekami novērtēta ir braucamā tipa zirgu Latvijas pamatšķirne LSB loma jāšanas pamatu apgūšanā.
💚 Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs demonstrējuma zirgkopībā Lauka diena šogad norisinājās 6.jūnijā Limbažu novada Skultes pagastā, Zirgaudzētava Kroņi, kur Lauka dienas apmeklētāji varēja redzēt mierīga rakstura, labi apmācītus un jātniekam drošus zirgus darbībā jauno jātnieku apmācībā.
Demonstrējuma realizēšanas komanda – vadītāja Aija Luse, ZA Kroņi īpašniece Inga Jaunzare, zinātniskā konsultante Laine Orbidāne un Māris Parfianovičs, LSB zirgu audzēšanas saimniecības īpašnieks.
💚 Zirgaudzētavas saimniece Inga Jaunzare uzsvēra, ka audzē tikai Latvijas siltasiņu šķirnes braucamā tipa zirgus, un jātnieku skoliņā tie ir ideāli – ar prognozējamu uzvedību, izteikti labdabīgi un jaunajiem jātniekiem viegli kontrolējami.
💚 Demonstrējumu saimniecībā redzētais un braucamā tipa zirgu audzētāju diskusijās izskanējušās pārdomas sasaucās ar demonstrējuma sākumposmā iegūtajiem rezultātiem, sasaistot zirgu izcelsmi ar to tipu, un gala rezultātā ar dažādajiem braucamā tipa zirgu audzēšanas mērķiem katrā saimniecībā.
💚 Demonstrējums nav veidots ar mērķi parādīt, ka braucamā tipa zirgu audzēšana virzāma sporta virzienā, jo LSB zirgu audzēšanas pamats ir masīva, eleganta vēsturiskā tipa un vēsturiskās izcelsmes saglabāšana.
💚Arī Lauka dienas ietvaros redzētie demonstrējuma zirgi Zirgaudzētava Kroņi bija pārliecinošs pierādījums, ka braucamā tipa zirgs, vienlaikus saglabādams izteikti masīvu tipu, spēj būt universāls, elegants, izskatīgs un vispusīgi izmantojams zirgs, piemērots gan jātnieku apmācībai, gan tūrismam.
Pasākums norisisnājās Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākumā “Atbalsts demonstrējumu pasākumiem un informācijas pasākumiem”.
Iepirkuma identifikācijas Nr. ZM/2022/19_ELFLA. Tēma: “Dažādu līniju Latvijas siltasiņu šķirnes braucamā tipa ērzeļu pēcnācēju kvalitātes salīdzinājums selekcijas efektivitātes noteikšanai” (LAD līguma Nr.10.2.1-2.36/23/P9).
Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums