Tatjana Martinsone – aktīva rikšotāju trenere arī ziemā.


Šī gada 18.janvārī mūsu pieredzējušākā un meistarīgākā rikšotāju zirgu trenere Tatjana Martinsone ar savu sešgadīgo  dūkano Amerikas rikšotāju šķirnes ķēvi Coming Heart  devās uz Lietuvas ziemeļaustrumiem, kur astotās lielākās Lietuvas pilsētas Utenas jaunajā hipodromā notika Starptautiskās rikšotāju sacensības. Sacensībās piedalījās vairāk kā 60 zirgu. Galvenajā, pieaugušo un spēcīgāko zirgu grupā Tatjana Martinsone ar Coming Heart 1600 m distancē izcīnīja II vietu ar rezultātu 2:05,2 min.

Tatjana Martinsone pastāstīja, ka Utenā ir izveidots jauns hipodroms un tur darbojās pat totalizators. Šādu skrejceļu Lietuvā nav mazums. Rikšošanas sacensības atbalsta valsts, pašvaldības un sponsori. Utenas hipodroma izveidē ir piedalījusies arī Francija. Francija ir ieinteresēta paplašināt savas rikšotāju šķirnes zirgu tirgu un šis ir lielisks veids, kā sadarboties zirgu audzētājiem ar zirgu lietotājiem.
Pašlaik Tatjana gatavojas startiem tradicionālajām Starptautiskajām sacensībām Lietuvā pie Sartai ezera, kuras notiks š.g. 2.februārī. Šīm sacensībām ir sena vēsture, bet oficiālās sacensības pirmo reizi uz Sartai ezera ir notikušas jau 1905.gadā. Sartai atrodasLietuvas ziemeļaustrumos tuvu Dusetos pilsētai un šīs sacensības risinās katru gadu Februāra pirmajā sestdienā . Ik gadu tās pulcina lielu dalībnieku un skatītāju skaitu ,ir bijis pat līdz 50 tūkstoši skatītāju. Katru gadu šo sacensību viesu vidū ir arī Lietuvas valdības pārstāvji. Paralēli sacensībām darbojās gada tirgus, atrakcijas, pārdošanā ir arī vietējie gardumi, kur viens no interesantākajiem cienastiem ir siltā alus zupa. Arī pazīstamā  Latvijas ceļojumu firma Impro savā ceļojumu grafikā ir iekļāvusi šo sacensību apmeklējumu.

Novēlēsim Tatjanai Martinsonei veiksmīgus startus šajās prestižajās sacensībās!

Daudziem rikšotāju zirgu mīļotājiem Latvijā iesakam,-  neskatoties uz  ziemas kaprīzēm, nodrošinoties ar labu ekipējumu,  apmeklēt šo ļoti populāro, vēsturisko, spraigiem braucieniem piesātināto  pasākumu. Nevienu neatstās vienaldzīgu sacensību vērienīgums, kā arī rikšotāju zirgu enerģija, degsme un vēlme būt pirmajam, un arī  braucēju pieredze un māka savu zirgu aizvadīt līdz finišam.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums