Uzvarētājs Marmors dzimis Burtnieku zirgaudzētavā


Šobrīd rezultatīvākais sporta zirgs Latvijā Marmors ir dzimis Burtnieku zirgaudzētavā 17.03.2002.

 

KSHT9450_varna_marmors-499x333

Viņa tēvs Macho KWPN11 tika iepirkts no Holandes reizē ar Maclesias (jātnieks Guntars Siliņš). Macho iegādājās Burtnieku zirgaudzētava kā vaislas ērzeli. Pēc 4 gadiem Macho tika pārdots tālāk uz Krieviju, atsājot vairākus pēcnācējus, tai skaitā Marmoru. Marmoru no sākuma iegādājās startiem iejādes disciplīnā, kas nebija veiksmīga izvēle un viņš atgriezās Valmieras pusē, no kurienes 2008.gadā viņu iegādājās Andis Vārna, tā uzsākot veiksmes stāstu.

Marmora dzīslās rit vairāku Eiropā un pasaulē slavenu zirgu asinis. No tēva puses ir pārstāvēts gadsimta tīrasinis Furioso xx , kā arī Holšteinas šķirnes “pamatakmens” Cor De La Bryere un Ahorn Z.

furiosoII

Furioso II no Furioso xx

No mātes Līras LS5241 puses ienāk slavenais vācu izcelsmes Kaļiņingradas vaislas ērzelis Valerik, kā arī 90.gados plaši izmanotais vaislinieks Lear H190, kas pārstāv vēl vienu slavenu tīrasini – Lady Killer xx.

VDLindorado1

Indorado

Marmora tēvatēvs Indorado startējis augstākā līmeņa sacensībās ar jātnieku Jur Vrieling. Savukārt viņa tēvs Corrado I bijis ļoti veiksmīgs pārī ar jātnieku Frank Slothaak, bijis arī daudzu izcilu sporta zirgu tēvs. Indorado pēcnācēji veiksmīgi startē starptautiskās arēnās.

Vēl viens Burtniekos dzimušais Macho pēcnācējs, – Minuets, startē starptautiska līmeņa sacensībās ar jauno Krievijas jātnieci Aleksandru Puškarskuju.

Minueta rezultāti šeit

 


 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums