Ērzeļu vērtēšanas rezultāti


16.maijā Burtnieku zirgaudzētavā notika jauno vaislas ērzeļu vērtēšana sertifikācijai.

Novērtēti tika četri sporta tipa ērzeļi: Fellini – H, Lasido, Cool Boys, Lancer Boy.

Fellini – H (United KW – Special D KW), dzimis 2010.gadā Nīderlandē, īpašnieks Reinis Jurašs.

Kustību novērtējums punktos Brīvā lēciena tehnika kopā Izmēri Eksterjera vērtējums  
Soļi Rikši Lēkši Tips Tipiskums VL KP PrK PK GP KE Kopā Kop

vērtējums

8.0 8.2 8.0 7.4 31.6 167-187-21.5 9 8.2 8.2 7.4 7.8 7.8 7.6 8.4 55.4 87

Izteikts modernā sporta zirga tips ar sausu harmonisku uzbūvi, proporcionālu galvu, pagaru kaklu, vidēju pakausi, augstu, garu un labi attīstītu skaustu, garu un slīpu lāpstiņu, kājas ar korektām stāvotnēm, bez būtiskām kļūdām. Fellini parādīja plašus, aktīvus soļus, tikpat plašus un aktīvus rikšus ar augšupvirzošu darbību, elastīgus un plašus lēkšus, lēcienā ķermenis veido arku, nedaudz pacelta galva, līdz ar to nepietiekoša kakla un muguras darbība. Drošs un uzmanīgs šķēršļa novērtēšanā. Iejādes ērzelis. Sertificēts uz 5 gadiem izmantošanai Latvijas zirgu šķirnes ciltsdarba programmā.

Fellini-H pārstāv spožu iejādes izcelsmju kombināciju. Viņa tēvs UNITED ir licencēts KWPN, HN un OLD savienībās un tiek raksturots kā viens no izciliem nākotnes ērzeļiem. Gandrīz neierobežota kustību dinamika, aizraujoša pievilcība, uz sportisko sniegumu orientēta jājamība un izcila panākumu vēsture raksturo šo ērzeli. United saņēma visaugstāko vērtējumu, kāds jebkad bija piešķirts, savā ērzeļu skatē Holandē – 9,5 par iejādes zirga potenciālu, rikšiem un lēkšiem. Vēl būdams jaunzirgs, viņš veiksmīgi piedalījās Pasaules Čempionātā Verdenā un debitēja Mazajā Balvā ar vairāk kā 70% rezultātu 2009. gadā. Ar jātnieku Edvardu Galu šis ērzelis ierindojās starp pasaules vērtīgākajiem jaunajiem zirgiem ar potenciālu starptautiskajam Lielās Balvas līmenim. UNITED ir veidojies no KRACK C kombinācijā ar PARTOUT ķēvi. Izcilas priekškāju kustības savienojumā ar spēcīgu pakaļkāju darbību no Partout. KRACK C  ir viens no visveiksmīgākajiem iejādes ērzeļiem pasaulē, spēcīgi ietekmējis Nīderlandes iejādi un iejādes zirgu audzēšanu. Savukārt Partout – Traķēnas šķirnes ērzelis bija kā rezerves zirgs Ankijai van Grunsveinai aiz Bonfire Sidnejas Olimpiskajās spēlēs 2000.gadā. Nīderlandes audzētāji stāsta, ka no Partout pēcnācējos nāk spēks, tieši spēcīgas pakaļkāju kustības.

Fellini – H mātes izcelsmē vērojamas tādas iejādes zvaigznes kā METALL un FERRO. 1987. gadā dzimušais FERRO no Ulft-Farn (Holšteina) parādās kā vectēvs no tēva puses abiem britu zelta medaļniekiem 2012.gada Olimpiskajās spēlēs – Valegro no Negro un Uthopia no Metall. Pats Ferro piederēja pie sava laika labākajiem iejādes zirgiem, ar jātnieci Kobiju van Bālenu holandiešu komandas sastāvā ieguva sudraba medaļu 1998. gada Pasaules Čempionātā, sudraba medaļu 1999. gada Eiropas Čempionātā un Olimpisko zelta medaļu 2000. gadā Sidnejā.


 

Lasido (Levantos I HL – Argentinus HN), dzimis 2010.gadā Latvijā, audzētājs SIA 3 Vītolu staļļi, īpašnieks Oksana Barata.

Kustību novērtējums punktos Brīvā lēciena tehnika kopā Izmēri Eksterjera vērtējums  
Soļi Rikši Lēkši Tips Tipiskums VL KP PrK PK GP KE Kopā Kop

vērtējums

7.4 8.0 8.4 8.8 32.6 164-180-21.0 8 8 8.0 7.4 7.2 8.0 8.0 8.0 54.6 87

Harmoniskas uzbūves sporta tipa ērzelis ar labi izteiktu virsējo līniju, garu un slīpu lāpstiņu, korektu kāju uzbūvi. Salīdzinot ar vērtēšanu 2012.gada oktobrī Kleistos, ērzelis ir vairāk izveidojies, ar labāku ķermeņa platumu. Lasido parādīja pietiekoši elastīgus soļus, plašus un elastīgus rikšus ar aktīvu pakaļkāju darbību. Lēkšu gaita bija plaša, elastīga ar augšup virzošu kustību. Lēciena kvalitāte – elastīgs, ātrs un koordinēts lēciens, ķermenis veido arku ar paceltām un salocītām kājām. Ērzelis kopumā raksturojās ar ļoti labām darbaspējām un korektu uzbūvi, ļoti elastīgs. Sertificēts uz 5 gadiem izmantošanai Latvijas zirgu šķirnes ciltsdarba programmā.

LASIDO tēvs LEVANTOS I komentārus neprasa, tāpat kā mātes tēvs ARGENTINUS.  LASIDO ir arī slavena krossa rezultāts – Levantos x Grannus, kas jau devis vairākus augsta līmeņa konkūra zirgus Vācijā. Levantos I ir Latvijā jau diezgan plaši izmantots vaislinieks, bijis arī atzīts vaislinieks Vācijā. Vairāki viņa pēcnācēji ir sertificēti ērzeļi, labākais pēcnācējs sportā šobrīd ir ķēve Lerida ar jātnieku Andi Vārnu. Savukārt mātes tēvs Argentinus ir plaši pazīstams Hanoveras šķirnes vaislinieks, viņa pēcnācēji raksturojas ar izteiktu tipu, lielisku lēciena tehniku un gaitām, kas padara tos par labiem partneriem jāšanas sportā. Argentinus pēcnācēju vidū ir neskaitāmi starptautiska līmeņa sporta zirgi, daudzi atzīti vaislinieki un valsts prēmētās ķēves.


 

Cool Boys (Calmaro HL – Lancer III HL), dzimis 2010.gadā, Vācijā, īpašnieks Burtnieku zirgaudzētava.

Kustību novērtējums punktos Brīvā lēciena tehnika kopā Izmēri Eksterjera vērtējums  
Soļi Rikši Lēkši Tips Tipiskums VL KP PrK PK GP KE Kopā Kop

vērtējums

8.4 7.6 7.2 7.6 30.8 177-192-21.5 8 8.0 6.8 7.0 7.4 7.2 8.0 8.2 52.6 83

Sausas, harmoniskas uzbūves, liela auguma garkājains ērzelis ar proporcionāli veidotu galvu, platiem ganašiem, vidēja garuma taisnu kaklu, pastāvu, garu lāpstiņu, nedaudz izliektu un pagaru jostu. Korekta kāju uzbūve, pastāvi pakaļkāju nagi. Soļi plaši, pakaļkāju nospiedums ievērojami pārsniedz priekškāju. Rikši un lēkši vidējas kvalitātes, enerģiski. Lēcienā ķermenis veido arku, bet nepietiekoši pievilktas priekškājas, lēciens elastīgs un koordinēts. Sertificēts uz 2 gadiem izmantošanai Latvijas zirgu šķirnes ciltsdarba programmā.

Cool Boys ir divreiz iekšaudzēts uz slaveno Holšteinas šķirnes ērzeli Landgraf I, kura darbaspējas lekšanā šķiet neierobežotas. Paralēli ērzelim Lord viņš ir viens no labākajiem Ladykiller xx dēliem un veiksmīgs konkūra zirgu ciltstēvs. Visā pasaulē viņš ir atstājis 130 sertificētus dēlus. Viņa pēcnācēju vidū ir Libero H, Landadel, Lorent, Lanciano, Optibeurs Lucky Luke un Taggi. Tēvatēvs CORRADO I bija sava gada ērzeļu darbaspēju pārbaudes labākais lēcējs, ieguvis maksimālo vērtējumu gan par lekšanu brīvībā, gan zem jātnieka, kā arī izcēlās ar ļoti labiem lēkšiem un jājamību. Izcils sporta zirgs – Vācijas 1996.g. čempions un pasaules prestižāko Grand Prix uzvarētājs.


 

Lancer Boy (Lancier III HL – Landstreicher HL), dzimis 2001.gadā Vācijā, īpašnieks Burtnieku zirgaudzētava.

Kustību novērtējums punktos Brīvā lēciena tehnika kopā Izmēri Eksterjera vērtējums
Soļi Rikši Lēkši Tips Tipiskums VL KP PrK PK GP KE Kopā Kopvērtējums
7.2 7.2 8.0 8.6 31.0 165-188-21.0 7 7.8 7.4 7.6 7.4 7.2 7.2 8.2 52.8 84

Sausas harmoniskas uzbūves ērzelis, kas vairāk pārstāv Angļu pilnasiņu tipu. Proporcionāla galva ar izteiksmīgām acīm, zemas izejas pagaru kaklu, nedaudz pārbūvēts. Pastāva lāpstiņa, nedaudz zobenveidīgas pakaļkājas, teicami attīstīti krusti. Senas traumas rezultātā asti nes uz vienu pusi. Soļu un rikšu kvalitāte vidēja, bet ar plašu tvērienu. Lēkši ļoti labi, ar izteiktu priekškāju kustību un aktīvu pakaļkāju darbību, līdzsvaroti un priekšu un augšup virzošu. Teicama lēciena tehnika – koordinēts, drošs lēciens ar baskulu un aktīvu kāju darbību. Ieteikts izmantot uz ķēvēm ar labu lāpstiņu, bet nepietiekoši labi attīstītiem krustiem, kurām jāuzlabo lēkšu gaita un lēciena tehnika.  Sertificēts uz 5 gadiem izmantošanai Latvijas zirgu šķirnes ciltsdarba programmā.

Lancer Boy ir iekšaudzēts uz Landgraf I, kura darbaspējas lekšanā šķiet neierobežotas. Paralēli ērzelim Lord viņš ir viens no labākajiem Ladykiller xx dēliem un veiksmīgs konkūra zirgu ciltstēvs. Visā pasaulē viņš ir atstājis 130 sertificētus dēlus. Viņa pēcnācēju vidū ir Libero H, Landadel, Lorent, Lanciano, Optibeurs Lucky Luke un Taggi. Tēvs CORRADO I bija sava gada ērzeļu darbaspēju pārbaudes labākais lēcējs, ieguvis maksimālo vērtējumu gan par lekšanu brīvībā, gan zem jātnieka, kā arī izcēlās ar ļoti labiem lēkšiem un jājamību. Izcils sporta zirgs – Vācijas 1996.g. čempions un pasaules prestižāko Grand Prix uzvarētājs. Lancer Boy vairāk pārstāv XX tipu nekā HL. 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Sekot Mums